CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Telesa Ohnepal - Telesa Ohnepal

RECENZE: Telesa Ohnepal - Telesa OhnepalTak musím přiznat, že touto položkou mne Cecek Records po nějaké době překvapil. A to poměrně příjemně. Eponymní debut kladenských Telesa Ohnepal totiž ukazuje osobitou kapelu, která si punk vykládá dost po svém a má svůj styl.

Už celkový zvuk nahrávky je poměrně atypický. Svůj díl viny na tom má zvýrazněná baskytara i sound kytary, který má daleko do klasického punkového zvuku. Podobně jiná je i čmáranice, ztvárňující obal nahrávky. Na té kapela vystřídá šestnáct skladeb, což je poměrně velká pálka, pánové se ale zároveň neradi zbytečně vykecávají, takže stopáž písní se většinou pohybuje kolem jedné, dvou minut. Celá deska tedy profrčí ušima za půl hodiny.

Při poslechu se mi v hlavě honilo poměrně velké množství přirovnání k interpretům, pohybujících se od alternativně rockové scény po počátky tuzemského hardcore punku. Skupina sama svou tvorbu charakterizuje jako alternativní punk a s tím by se dalo dost dobře souhlasit. V Radimově (ex Kohoutek) deklamaci textů občas silně cítím Petra Vášu (Panelstory), například druhá skladba Nejistota se naopak pohlíží po současnějších HC/rapových vodách a takhle by se dalo ještě chvilku pokračovat.

Samozřejmě ne všech šestnáct skladeb je dostatečně nosných a zajímavých, aby si na ně člověk po přehrání vzpomněl, většina ale ano. Kromě zmiňovaných skladeb Nejistoty a Panelstory patří mezi ty nejpovedenější ještě Diktátor. I tematicky je deska poměrně bohatá.

Telesa Ohnepal rozhodně nemá ambice zaujmout svou hudbou každého. Na to je až moc jiná. Pro fanoušky punkového podzemí se ale může stát zajímavým artefaktem.

http://bandzone.cz/telesaohnepal

 

Petr Šrajer


28.4.2016   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 3   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Telesa Ohnepal - Telesa Ohnepal

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mrtvola ©
mrtvola © - 22.5.2016 15:57

Banjo: Přesně tak.

 
Banjo
Banjo - 10.5.2016 7:30

Jo, slušný. Trochu mi to připomíná staré dobré FPB... smajlik - 5

 
mrtvola ©
mrtvola © - 1.5.2016 0:47

Mrkl jsem na bandzone a ty vole, dobré, fakt dobré.

smajlik - 5