CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

FRÝBESTR 2016

FRÝBESTR 2016

Vážení televizní diváci, 

letos se to prostě nabízí.

Nicméně doufám, že ani ti z frýbovců, kterým se nedostalo klasického vzdělání a fenomén Star Wars je pro ně španělskou vesnicí, se nebudou cítit vyloučeni.

Však se ta naše realita od té hvězdněválečné zas až tak neliší, je to plus mínus némlich to samý, jen méně spešl efektů a žádné funkční světelné meče (a že by se občas hodily). 
Máme tu Dobro, ztělesněné Milošem Frýbou, moudrým rytířem Řádu Hlasatelů, který jediný zná a ovládá tajemství Zpráv v 8:50. Proti němu stojí Zlo podlého padlého (rádoby) hlasatele Hemaly, který využívá temnou stranu Zpráv a se svou armádou poskoků dělá z našeho světa horší místo, než bychom si zasloužili.

Na Pražském hradě se na místě právoplatného důstojného prezidenta Frýby rozvaluje odporný Jabba Hutt, jen na řetízku má místo půvabné princezny slizkého Jar Jar Binkse a rozkazy dostává přímo od imperátora Palputina. A klony útočí – zatím většinou jen verbálně a na asociálních sítích. Masa anonymních bílých bojovníků, snadno manipulovatelná díky dlouholetému programování a oslabování vůle. Když dojde na věc, jsou to stejně jen terče. Sami to tuší a jsou tudíž tak nějak předposraní. A strach vede k hněvu, hněv vede k nenávisti, nenávist vede k utrpení. Co bude dál? Takhle umírá svoboda – za bouřlivého potlesku. …no, to jsem se nechal trochu strhnout, kdyžtak si to vygooglete na internetech.

Co z toho všeho plyne? Nejspíš poučení, že k hluboce věřícímu frýbovci si moudrost Zpráv najde cestu vždy, všude a nejrůznějšími cestami.

My frýbovci totiž víme, kdo je náš Otec. Pro nás tu vždycky bude nějaká nová naděje, že se nakonec dočkáme návratu Frýby a jeho Zpráv, které nastolí mír a pohodu v celé galaxii.

PŘEJU VÁM HVĚZDNÝ FRÝBÍ ROK 2016 BEZ VÁLEK A V PONDĚLÍ SE NA VÁS TĚŠÍM NA PLANETĚ NÁDRAŽÍ.

AŤ NÁS PROVÁZÍ ZPRÁVY!

 


Kuláč


24.1.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - FRÝBESTR 2016

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.