CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Just Wär - The Last Goodbye

Just Wär - The Last GoodbyePunková supergroup Just Wär, složená ze členů kapel jako V.T.Marvin, Climax nebo Demarche, si po dvou letech nezřízeného koncertování našla čas na zvěčnění svých skladeb na černý asfalt. Výsledkem je čtyřpísňové EP The Last Goodbye, které vyšlo za podpory množství malých labelů letos v září.

Doby, kdy byli britští Discharge velkou částí svého posluchačstva i kritiky nepochopeni pro svou fůzi punku a metalu jsou dávno pryč. Z Hear Nothing See Nothing Say Nothing se stala jedna z nejdůležitějších nahrávek tvrdých vod a kapela inspirovala nespočet spolků (dnes) zvučných jmen.

Mezi mladší následovníky patří právě i pražský all stars kvartet Just Wär. Jeho deska The Last Goodbye navzdory svému názvu zní spíše jako působivý pokus o seznámení než jako poslední sbohem. Přestože se vlastně jedná o debutovou nahrávku, netrpí The Last Goodbye klasickými nešvary. Má dobrý zvuk a pánové prostě umí, jsou perfektně sehraní a obzvláště Traktorova kytara žene desku hodně dopředu.

Vyvedená je také grafická stránka alba. Obal a hlavně potom logo kapely napoví, že zmiňovaní Discharge nejsou jediným inspiračním zdrojem Just Wär. Kapela se totiž veřejně vyznává také ze své lásky k Motörhead. Jejich vliv je citelně znát ve skladbě Cards and Dice.

Překvapivé jsou dobré anglické texty, jen je na výslovnosti hodně znát, že zpěvák Splinter doposud pořvával do mikrofonu hlavně české texty. Slova k písni Protest Sonet si Just Wär dokonce vypůjčili od Williama Shakespeara a přestože mistr by s tím možná nesouhlasil, jeho kritické verše k HC punku sednou hodně dobře.

Po hudební stránce všechno šlape tak jak má. Deska se valí dopředu a dvanáct minut hudby uteče jako voda. The Last Goodbye prostě funguje a je předznamenáním věcí příštích.

 https://www.facebook.com/justwar.official/?fref=ts

 

Petr Šrajer


22.12.2015   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Just Wär - The Last Goodbye

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.