CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Straight - V očích tma

RECENZE: Straight - V očích tmaJihlavští Straight nejsou z vydavatelského hlediska zrovna plodnou partou. Říká se ale, že na něco se čekat vyplatí a deska V očích tma je právě jeden z těch případů.

Po vydání alba Nejsem tvůj spasitel z roku 2008 Straight několikrát měnili sestavu a chvílemi se dokonce mohlo zdát, že už mají na kahánku. Loňská posila ve formě rappera Afarastafy se ale jeví jako ta správná adrelinová injekce, která kapelu posunula k novému zvuku i albu.

Po krátkém elektronickém intru se na to Straight ve skladbě Je to hra vrhnou na sto procent. Těžkotonážní zvuk, nekompromisně sekané kytarové riffy, dvojice zpěváků střídající rap i řev, přičemž Afarastafa si samozřejmě nemůže odpustit ani reggae vsuvku. Kapela v tomto tradičně kritickém opusu bez mrknutí oka střídá češtinu s angličtinu a obzvláště v rapovaných pasážích cedí slova rychlostí světla.

Následující Ostře nabroušenej den je o poznání melodičtější a připomíná zesnulé havlíčkobrodské Coca Core Company. Jinak se toho ale moc nemění a nasupená mašina Straight si to sviští ve stejných kolejích po čtyřicet minut trvání desky. To ale není úplně na škodu, protože hardcore rap v podání této jihlavské skvadry má velký náboj a i přes některá slabší místa si pozornost vynutit dokáže.

A i ta výjimka se vlastně najde. Je jí bonusová skladba I Gotta Go, čistě hip-hopová věc z připravované nahrávky rappera Afarastafy. Její zařazení na desku možná některé méně otevřené posluchače naštve a poslech jim zkazí, album tím ale získává na pestrosti.

Úplný závěr desky potom obstarává pět let stará nahrávka Reprezent, ve které si zahostoval i rapper Efko z jihlavských Pio Squad. Těžko hledat píseň, která by lákala k opakovanému poslechu desky více. V očích tma je solidní nahrávka, která výrazněji nepřekračuje hranice žánru, hranice jihlavského regionu ale určitě ano.

http://bandzone.cz/straight2

 

Petr Šrajer


25.11.2015   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,1
PUNK 1,1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Straight - V očích tma

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.