CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka: PEČKYFEST 2014

Pozvánka: PEČKYFEST 2014Pečky (u Kolína) - hřiště 22.8. 2014, 19:00

Místo, kde dávají dobrou noc zajíci a srnky. Místo, kde se za pár korun zlískáte tak, že zapomenete jméno svý mamky. Místo, kde nikoho nezajímá, kdo jste, ale jaký jste. Místo, kde se spory neřeší na facebooku, ale u piva. Místo, kde se všichni dobře znají a kde jsou všichni vítáni. Tady je doma. Vítejte v Pečkách, letos už po páté. Číslo pět žije!

Už od prvního ročníku téhle srdcovky vybíráme kapely do line-upu tak, abychom namíchali maximálně vyváženou směs kvalitní hudby, kamarádství, pozitivního myšlení a toho, co je zrovna tak nějak čerstvý. Není to jednoduchý, ale výsledek stojí za to. Něco jako Long Island Ice Tea.

Tak jo. Jako hlavního tahouna letošního ročníku jsme vybrali kapelu, na kterou jsme nejednou pogovali v kotli plným špinavejch pankáčů s „houbou“ nebo pívem v ruce, rozlívajíc ho po všech okolo. Základní kámen český punkový scény. Starý páky, od kterých se stále máme co učit a kapela, za kterou jsme neskutečně rádi. Mají za sebou 6 desek, několik DVD, live nahrávky a spoustu kompilací. Na baru je jen tak neuděláte a začali hrát už v roce 1984. Víš? Ne, nejsou to Offspring, ani Sepultura. Na 5. Pečkyfestu vystoupí zasloužilí punkáči PLEXIS a každému nadělí pod jeho punkový stromeček. Tři piva, utáhnout kecky a jde se na to. Tohle bude sedět jak zadek na nočníku.

Další parta, která se ukáže, už v Pečkách jednou vystupovala, a to zrovna v minulém roce. Pro velký úspěch jsme se rozhodli pozvat špičku „hardcore/punkový“ scény u nás. Tahle parta za poslední rok stihla nahrát a vydat desku s názvem Liberty Island a vypustila klip k songu Island. Objeli asi tak 5x celou republiku a všude, kde se objevili, vypukly nesmyslný večírky. Jo, asi už tušíš. Letos se opět ukážou neskutečný makači z Prahy - SKYWALKER a zavdají nějakou tu věc z nový placky. Těš se, protože, jak už víš, tohle stojí zato.

Aby toho melodickýho hardcore punku nebylo málo, plácli jsme si s kapelou, která k nám dojede z magickýho místa Český republiky, na jehož vršku lze najít profláklou stavbu architekta Karla Hubáčka. HOPES z Liberce vydali v minulym roce EP Dying Youth a videosingl I Don´t Give A Fuck. V kapele taky proběhla jedna zásadní personální změna. Původní zpěvák Mára opustil seskupení a pozice na postu zpěvu se chopil schopný amík Christopher Van Vleet. Změna brzy přinese svý plody. Před několika dny kluci prozradili datum releasu nového EPka s názvem Wake Up, které ponese celkem 5 novejch věcí. Takže jo!

Zatím žádný zahraničí co? Hahá! Ze slovenských Košic (!) dorazí čtveřice, která si říká RETARDED FISH! Sympaťáci, který hrajou našlápnutej punkrock, za sebou mají už 2 desky a EP z roku 2013. Z jejich live show stříká energie a kytarista/zpěvák zní jak punkrockovej David Grohl. Letos se vydají na 4. evropské tour á…asi tak. Připravte se, že budete čumět!

Aby Prahy nebylo málo, svoje nástroje do Peček vyveze i parta, která je poskládaná z členů různejch fungujících nebo už zaniklejch kapel (Kissing The Grawestone, Birds And Wolves, …). NCOR, neboli No Chance Of Recovery dramaturgicky zapadnou jak poslední kousek do desetitisícové puzzle s kočičkou v košíku. Věříme, že svým melancholickým hardcorem naprosto skvěle doplní pečecký line-up. Tahle parta před rokem vydala dvoupísňové EP s názvem „I Cried Your Name Out Loud“ a nedávno strávila nějaký čas v bratislavském studiu Maťa Turcera. Půjde o velmi zajímavou záležitost. Těšte se!

CITYLIGHTS. Pořadatelská a domácí kapela, která nesmí každý rok chybět. Kluci letos pustili klip k songu Not A Home a na pozdim se chystaj vydat EP, na kterym se singl objeví. Letošní ročník bude první pro jejich novýho basáka Štěpána Farkaše (ex Clou, Jaksi Taksi, …), takže už jen to je na pořádnou after. Klasika. Bude nepořádek.

No, a takhle nějak to bude. Letos bude opět aktivní bezplatnej kemp, k dispozici budou dva bary a nějaký ty dobroty, after s hudbou, táborákem a strašidelnejma historkama a to všechno třeba až do svítání. Přijď se mrknout, bude sranda.

PLEXIS

http://www.plexis.ic.cz

https://www.facebook.com/PlexisPM

SKYWALKER

http://skywalkerofficial.bandcamp.com

https://www.facebook.com/skywalkerhc

http://www.skywalkerhc.com

HOPES

http://hopeshc.bandcamp.com

https://www.facebook.com/wearehopes

RETARDED FISH

http://retardedfish.bandcamp.com

https://www.facebook.com/retfish

NCOR

http://ncor.bandcamp.com/

http://bandzone.cz/nchor

https://www.facebook.com/NoChanceOfRecovery

CITYLIGHTS

https://www.facebook.com/citylightscz

http://citylightshc.bandcamp.com

www.citylights.cz

 


24.7.2014   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Pozvánka: PEČKYFEST 2014

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.