CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Zlodějský mrdky na našich fesťákách a v klubech

Zlodějský mrdky na našich fesťákách a v klubech

Dlouho už jsem o tomhle tématu chtěl psát, protože jsem si nikde nic podobnýho nepřečetl, tak jsem si řekl, že se do toho pustím sám a osobně si myslím, že je to docela závažnej problém a my, jako komunita nebo jak bych to nazval, by jsme to měli začít řešit. Já byl teď nedávno třeba na Brněnecfestu a nějaká píča mi tam odpoledne lohla mikinu - srát na ní - ve finále o to nejde, ale tady se lidem vykrádají stany, auta, distra s muzikou, nášivkama, hadrama a tak podobně - to by se mělo nějak řešit.

Šel jsem třeba po Brněnci na vlak a u nádru dva vykradený stany a pankáči, kteří se slzama v očích říkali, že se nemaj jak dostat domů, páč nemaj na cestu - no, prostě neměli vůbec nic, protože ty mrdky jim to všechno sebrali. Takže jsem jim,jako většina dal nějakej ten "drobák" na cestu. Ale zas. Proč to tam stavěli, když se to dalo zrealizovat v areálu a proč si tam nechávaj ty nejdůležitější věci co mají sebou na akci? Na jednu stranu to je hlavně jejich blbost a na druhou zase, že v dnešní době opravdu, když je nějaká akce, tak nemůžeš nechat nic bez dozoru aniž by ti to nějaká verbež neukradla, což je velice smutný. Nejsmutnější ale je to, že se to kurevsky rozmáhá a to i mezi našim hnutím a je smutný, že nějakej zmrd nebo nějaká kurva jede a "vojebává" nás.

Jedna taková moje zkušenost. Kdysi,když ještě v Přelouči kluci konali Antifesty, tak jsem tam taky stanoval. Normálně klasika - dohasíš na fest a vymrskneš tam stan a alou na pankáče pařit. Po půl dni se vracím zpátky a hle, nějakej zmrd se přehrabuje v mým stanu, kde jsem měl jen spacák a tuším že jednu mikinu a rifle - to byla celá legrace. Když jsem se ho zeptal, co že tam jako hledá, tak mi odpověděl, že co mně je do toho a že to je jeho stan, čímž mě docela "odvařil" a hlavně nasral - neuvěřitelný!  No, dlouho jsem se nerozmejšlel a milej zlatej dostal na budku a po nějaký chvilce jsem ho vzal (ještě s jedním pankáčem, aby mi to popřípadě dosvědčil a ve finále jsem nakonec nebyl za blbce já) dost "upravenýho" směrem k pořadatelům, kde jsem jim ho předal, že to je jeden z těch, co se nás tady na festu snažej obírat zatím co my se bavíme. Pořadatelé (tuším, že to tenkrát byli Fučík s Francem) nelenili a tu mrdku, páč jinak se takovej "člověk" ani nazvat nedá, vytáhli na podium a všem přítomným ho vřele představili a nechyběl samo sebou nějakej ten komentář. Pak už hošíček letěl rovnou do kotle, kde ho punx a skins společně dál upravovali a po nějaký chvilce už se zlodějíček vezl směr nemocnice z které asi ještě zavítal na policejní stanici v Hradci Králové, protože se u něj našla ještě nějaká ta peněženka a pár mobilů,které měl v báglu.

Takže to byla jen tak na okraj moje zkušenost a já nevím nebo neznám "lepší" způsob než je tenhle, jak to s těmahle hajzlama jinak řešit. Někdo třeba bude mít řeči, že to je "prachsprostý lynčování" nebo tak podobně. Pokuď ano, tak bych si rád poslechnul, jak to jinak řešit a hlavně co dělat, když se náhodou něco takovýho povede, že ten postiženej nebo někdo z blízkých přátel, anebo ti, co stanujou třeba vedle - chytnou nějakýho podobnýho šmejda při činu. To,ž e ho jenom předám policii si myslím,že nic neřeší.Z náme naší slavnou policii a taky víme, že to bude otázka chvilky, kdy se pachatel po propuštění na festu objeví zase a krade nesměle dál. Takže tuhle variantu neberu a ta první se mi zamlouvá víc. Co vy na to ?

Stejně si ale myslím, že tohle tenkrát byla "malá ryba" z velkýho rybníka. Na tyhle a jiný festivaly najíždějí celý organizovaný bandy, který jedou ve velkým a nějakej takovejhle blbeček je jen slabej odvar z toho, co jsem měl možnast slyšet od kamarádů a kamarádek, kteří jezděj třeba na Trutnov open air, Keltskou noc, PodParou nebo Brutal asault a podobné, daleko větší akce, kde to pro tuhle sebranku musí bejt doslova čorkařskej ráj a chytit někoho je prakticky nemožný a jsem tak trochu toho názoru, že například v Brněnci ta šance je daleko větší. Ono krást mezi třiceti tisíci nebo dvěma tisíci lidmi je jinej rozdíl.

Ikdyž, kdo ví... můj názor. Též si myslím, že ikdyby tam byla třeba trojnásobná ochranka,t ak se to taky nikam nehne a navíc, kdo by to zaplatil a akorát by se to maximálně odrazilo na ceně vstupenek, což by zase mělo třeba vliv na návštěvnost a tak podobně. Je to složitý, ale nějaký řešení by to chtělo, protože je to rok od roku horší.

Na závěr ještě jedna věc. Já třeba, když jsem taky kdysi jezdil se stanem (dnes tak maximálně spacák),tak tam kde jsem ho postavil jsem se hned dal do řeči se sousedama od vedlejších stanů. Ono je to taky lepší, páč třeba, když půlka party někde leje a paří a druhá je u stanu,tak přece jen ví nebo vidí, že ten dotyčnej, kterej jde třeba do stanu není majitel, ale nějakej zmrd, co jde krást. To si myslím,že je taky důležitý hned na začátku osazenstvo kolem sebe trochu poznat, než se okamžitě vrhnout pod podium a tak podobně - ale to je jen taková moje závěrečná poznámka v článku, kterej se snažil na podobný sviňárny, co se mezi námi dějou, tak trochu upozornit a jsem zvědavej, zda se to někdy hne a stejně tak jako třeba náckové a jim podobní idioti, tak i tyhle kurvy mezi námi nebudou mít místo. No,uvidíme. Je to jen na nás!

Punku zdar!

 

Adam Pavlík (Medvěd)


21.7.2014   Rubrika: Články   |   Komentářů: 5   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - Zlodějský mrdky na našich fesťákách a v klubech

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mrtvola ©
mrtvola © - 31.7.2014 22:38

Medvěd!: Kdybych byl pořadatel, tak bych možnou basu natvrdo pro pět minut slávy neriskoval.

Kdyby ho do kotle dokopal nějaký anonymní týpek a anonymní dav by ho zlynčoval, viník by se s největší pravděpodobností nenašel.

 
Medvěd!
Medvěd! - 30.7.2014 7:45

mrtvola ©: Já bych řekl,že byl - co jinýho v té chvili máš dělat.

 
Banjo
Banjo - 25.7.2014 6:45

mrtvola ©: Nojo, z právního hlediska máš pravdu.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 23.7.2014 19:35

Zdarec Medvěde, to nebyl dobrý nápad. Kdyby dav toho hajzla zabil, nebo by utrpěl těžké zranění, nebo tak něco, tak by ti dva pořadatelé šli natvrdo do basy.

 
Banjo
Banjo - 22.7.2014 11:40

Jestli chceš slyšet můj názor - lynč to byl, ale v daném případě ti ho naprosto schvaluju. A jestli to byla malá nebo velká ryba, to bych fakt neřešil - každopádně v tý kalný vodě plaval a viditelně to byl drzej parchant.