Literární fabrika: Ovce za elektrickým plotem

Ovce za elektrickým plotem

Zdravím, zas po dlouhé době jsem si našel čas spolu s náladou a řekl jsem si, že tu pro vás něco sesmolím. Každý ať si bere tento seriál jak chce a zkusí se nad sebou zamyslet jaký že to mi lidi opravdu jsme, jestli je opravdu nutné nás držet za elektrickým plotem zamčený, jako stádo nic netušících oveček, nebo by bylo moudré nás nechat běhat volně bez dozoru.

V tomto seriálu se chci zaměřit na lidskou osobnost, jako takovou. Ať už se jedná o pankáče, o nácky, o kravaťáky, nebo o úplně obyčejného kumunistického dědu. Všichni máme něco společného a tím je chtíč. Chceme tohle, chceme támhle to, ať se děje co se děje. Pro peníze uděláme takřka cokoliv, pro ty peníze, za který si koupíme téměř vše. To by do určité míry nebylo až tak hrozné, ale lidé co těch peněz mají takovou spoustu, že nevědí co s nimi a můžou si koupit cokoliv je napadne. Myslíte si že jejich chtíč je ukojen? Ani v nejmenším! Ty lidi co mají vše, chtějí ještě víc. Chtějí moc, chtějí lidi jako loutky, aby si s nimi mohli hrát. Na argument „ A co ty nevinný lidi, tolik zmařených životů, tolik chudoby, a vše jen kvůli tobě.“ Odpověděl Rockefeller. „Však je to jen hra, vezmi si k sobě manželku, děti a svoje blízké a postarej se o ně. Tebe se to přece netýká, jsi za vodou, tak se o to nezajímej a užívej si.“Z tohoto je krásně vidět, jací mi lidi vlastně jsme. Mimochodem, rodina Rockeffelerova má na svědomí (nepřímo) tolik mrtvých, tolik chudoby a násilí, že se může stavět po bok takových hyen, jako je Hitler a jiní diktátoři.

Naše civilizace, by se dala počítat od doby, kdy lidé začali řídit přírodu, avšak velký bům k ovládání přírody nastalo až s počátkem průmyslové éry, když byla živočišná a lidská energie nahrazena mechanickou, poté jadernou energií a lidská mysl nahrazena počítačem. V tu dobu bylo možné se domnívat, že se nacházíme na cestě neomezené výroby a tudíž i neomezené spotřeby, domnívali jsme se, že technika nás učiní všemocnými a věda vševědoucími, Ocitli jsme se na cestě, kde se stáváme bohy, nejvyššími bytostmi, které mohou vytvořit druhý svět, v němž se svět přírody použije jen jako materiál pro naši novou „dokonalou“ éru.

V roce 1952 Albert Schweitzer vyzval lidi na předávání Nobelovy ceny za mír, aby se podívali na svou situaci. Člověk se stal takřka supermanem, ale supermanem bez nadlidského rozumu. Konstatoval, čím více roste lidská moc, tím více je člověk ubožejší.

Témat o kterých bych něco chtěl napsat mám spousty a jen s těží by se dali napsat do jednoho článku, tak aby to bylo zajímavý a nebyl by v tom guláš. Proto jsem se rozhodl, že vám dám na výběr (jak se říká, nejhorší je, když má člověk na výběr :-) ), o jakým tématu mám napsat jako první a nebo vás to nezajímá a mám se na to vykašlat.

Níže pod článkem můžete hlasovat v anketě.

 

Houda?


26.10.2012   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 32   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,7
normálka 2,7


Houda se ptá: na které téma budete chtít dále číst.

Celkem hlasovalo 6608.

 

Diskuse ke článku - Literární fabrika: Ovce za elektrickým plotem

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-32
Medvěd!
Medvěd! - 1.11.2012 14:49

Banjo: Jo hochu víš jak se to říká. "Chleba lacinější nebude,suchejma dětma nezatopíš a kunda blůmy nežere..."

Sisa: Tak to jsme dva.smajlik - 14

 
Banjo
Banjo - 1.11.2012 6:07

Sisa: Kůň má přece větší hlavu, tak proto. Takové klasické úsloví nás "lopaťáků"smajlik - 1...
Me2d: Taky znám pár chytrejch až inteligentních blondýn. Ale na druhou stranu si je nějak nedovedu představit na místech, kde bych si představoval tvůj výskyt smajlik - 14

 
exSisa
exSisa - 31.10.2012 20:37

Lord.Alex: proč zrovna koňovi? :D

Medvěd!: :-p smajlik - 1 no coco, třeba dokážem někdy aj překvapit :) ale vesměs mám ráda jednodušší věci, jednoduchý humor a tak. :)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 31.10.2012 15:47

Medvěd:žiju, jen je to ted náročnější zrovna. Jinak já znám celkem dost chytrejch blonceksmajlik - 5

A nebudte tak alternativní pořád a problémy světa nechte koňovi, že vás to baví:) dneska UDG a pohodičkasmajlik - 5

 
Medvěd!
Medvěd! - 31.10.2012 14:40

Já sem blondýnu alá studijní typ nikdy neviděl... jestli někdo ano,tak dejte vědět :-)

 
exSisa
exSisa - 30.10.2012 22:49

mrtvola ©: zatím čtu začátek. Jednu sem od něj ale kdysi otevřela a nějak mě vůbec nechytla. Tadle zní aj líp.

 
mikesh
mikesh - 30.10.2012 22:26

mrtvola ©: Sisa: http://www.youtube.com/watch?v=JHIgUgHEPM8

 
mrtvola ©
mrtvola © - 30.10.2012 22:21

Sisa:

Celkem dobrá věc, pokud tě to zaujalo, doporučil bych ti i "Soumrak model" a "Antikrist". Měl jsem jednu dobu velké Nietzsche období, ale teď už jsem někde jinde.

 
exSisa
exSisa - 30.10.2012 20:41

taky todle uvítám, a myslím si že je potřeba o tomhle mluvit nebo psát . Některý složitější věci moc nepobírám, takže třeba nějak srozumitelně by to bylo dobry :) co se týče té přírody, a naťuklého suprmana, akorát se mi dostala pod ruku knížka Mimo dobro a zlo od Friedricha Nietzscheho (ani nevim jak se to vyslovuje:D). No popravdě, nikdy jsem nebyla vyloženě studijní typ, ale myslim že je to i trochu možná nějak sociálně či tématicky v některých věcech hozený.

a nebo nějaký aj humorný články:) ať je to teda nějak vyvážené.

 
Medvěd!
Medvěd! - 30.10.2012 17:10

Lord.Alex: Nazdar vole.Ještě taky žiješ ? :-) Tak jasně,že řečeno toho bylo dost a dost,ale o tomhle by se mělo si myslím mluvit pořád a néjen mluvit.Ale čert to vem.

Jinak já si pouštím Polskou bandu Sedes

http://www.youtube.com/watch?v=6uG6kZdBccM&feature=relmfu

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 30.10.2012 16:40

medvěd:a o tom tvém tématu snad nebylo řečeno?:) fakt mi nepřijde zábavný číst články o tom jak je všechno na hovno a ještě umocnovat blbou náladu v lidech. Já si pouštim Booze and Glory a mám dobrou náladu a tak bych uvítal něco veselého radši:)

 
Houda?
Houda? - 30.10.2012 15:43

Medvěd!: Myslíš o stavu v České republice? Chci spíše zveřejnit globální věci a ty mají samozřejmě dopad i na českou republiku. Ale pouze o české republice psát nemám v plánu.

 
Medvěd!
Medvěd! - 30.10.2012 15:13

Houda se ptá: na které téma budete chtít dále číst.


Já bych si třeba přečetl něco na náš neutěšenej stav v zemi,kde ruka ruku meje a politici si z nás dělaj jen prdel.O tom něco napiš.

 
Medvěd!
Medvěd! - 30.10.2012 15:11

Hm,tohle mě moc nedojalo,ale už se těším na další,který bude třeba narozdíl od tohoto článku,kde převažují "jen dávno vyrčené fráze někým jiným" zajímavější.... Jinak mi příjde,že o těchto věcech a tématech už se tu mluvilo kdysi...ale tak,dlouho to tu nebylo.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 30.10.2012 0:54

čao amigo, jako většinou v této rubrice nerozumim moc pointě:) asi an to koukám moc černobíle a málo alternativně:)) nicméně je fain, že píšeš a piš! aj hudební věci! :) A můj neskromný názor na toto je že "no a co" .) prostě to tak je, tak si z toho ber to dobrý, ty sračky hod do koše a užívej si :)

 
Houda?
Houda? - 28.10.2012 21:10

mrtvola ©: to máš pravdu, jenom že, konspirační teorie je založená na "doměnkách", kdežto demagogie je masové a účelně zaměřené oblbování lidu demagogem, který moc dobře ví, že to co říká je lež!

"Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci" by H. L. Mencken

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.10.2012 20:06

Houda?:

Konspirace je spiknutí, komplot, nebo tajná dohoda. Jestli ti nepřipadá teorie o snaze židovských vůdců ovládnout svět jako konspirační teorie, tak fakt nevím, co pro tebe ten význam znamená.

Mrkni na ty obaly různých vydání:

http://vera-tydlitatova.eblog.cz/co-jsou-protokoly-sionskych-mudrcu/comment-page-1

 
Houda?
Houda? - 28.10.2012 19:32

mrtvola ©: Stojím si za názorem že to není konspirační teorie( sionsky protokoli jsem nedočetl celý, jen začátek), ale že je to demagogie a teror ze strany nacistů, vytvářený strach, popuzování, zastrašování, to jsou znaky demagogie.

Myslím si že v dnešním světě internetu a takovému množství informací, se nemá cenu o tom dohadovat. Když budeš zastáncem konspirační teorie, najdeš si ospravedlnitelné informace/fakta a jestli budeš proti nim, dokážeš je nějak vyvrátit. A pořád dokola můžeš tvrdit, že to co píše ta druhá strana, jsou bláboly. Jak jsem řekl, každý dneska věří tomu čemu chce věřit.

Jo a s těma Iluminiátama se to má tak, že je pravda co píšeš, že je v založil Adam Weishaupt, jenže to již dříve existovali Iluminiáti kteří údajně fungovali v dobách před kristem...

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.10.2012 18:43

Houda?:

Protokoly sionských mudrců, počátek konspiračních teorií, vyšly v Rusku začátkem minulého století. V kostce je to popsané na viki a máš tam dole i externí odkaz na Protokoly v češtině:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Protokoly_sionsk%C3%BDch_mudrc%C5%AF

Nacistická propaganda i těmito protokoly obhajovala genocidu Židů. Byla zaměřena proti Židům a nadnárodnímu kapitálu (bankéřským rodinám), které podle ní toužily ovládnout svět. Protokoly používá k ospravedlnění svých útoků na Izrael i palestinský Hamas.

Koncepty konspiračních teorií se opět objevily někdy v na počátku sedmdesátých let v USA v neonacistické a ultrakonzervativní scéně. Bill Cooper zase později v knížce Behold a Pale Horse mimo jiné popsal, jak podle něj funguje pokus o nastolení NWO, za nejmocnější skupinu považuje Bilderberg. Spoustu zajímavých informací si o tom můžeš přečíst v té knížce "Černé slunce", jak jsem ti na ni dole dával odkaz. Určitě to někde v knihovně seženeš. Díval jsem se na ty bavorské Ilumináty, založil je v osmnáctém století jezuita Adam Weishaupt.

 
Houda?
Houda? - 28.10.2012 13:57

mrtvola ©: nemluvě na to že jim šlo pouze o jednu jedinou rasu. To už nejsou konspirační teorie, ale demagogie a určitej druh terroru.

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-32