GMO jsou nejen nebezpečným jedem, ale i rakovinotvorné

GMO jsou nejen nebezpečným jedem, ale i rakovinotvorné

19.srpna vyšla v prestižní americké revue "Food and Chemical Toxicology" studie, jež shrnula výsledky dvouletého výzkumu malého týmu vědců ve Francii vedeného profesorem molekulární biologie na universitě v Caen. Všechno se to odehrálo jako v nějakém filmu a začalo to někdy v roce 2006, kdy tým začal shánět finanční fondy na výzkum, což se nakonec podařilo. V další etapě bylo nutné získat semena geneticky upravené kukuřice OGM NK 603 (patentované vlastnictví koncernu Monsato), což se vyřešilo díky pomoci jednoho kanadského gymnázia. Sklizená kukuřice pak lodí doputovala v pytlích do Francie, vědci si zařídili laboratoř, nakoupili dvě stě laboratorních krys a dva roky přísně utajeného výzkumu mohly začít. Zhruba do roku 2011 se jednalo u hustý underground, neboť celý tým mezi sebou přes net komunikoval za použití šifrovacích systémů jako v Pentagonu, nemluvili o tom v mobilech, ze kterých si na pracovních poradách vyndávali baterie, no a ke všemu, aby zmátli "nepřítele", pracovali souběžně na výzkumu jiné tématiky, který pojmenovali stejně, tedy "In Vivo".

 

Různé skupiny krys byly krmeny jednak kroketami s normální kukuřicí, či s přísadou GMO kukuřice, jež byla, či nebyla preventivně léčena přípravkem na ničení plevele "Roundup" od firmy Monsato (nejprodávanější herbicid na světě), či navíc vodou se malým množstvím přípravku "Roundup", tak jak je zhruba v hlíně, ze které kukuřice žije. První tři měsíce se neudálo nic zvláštního, čímž se dá patrně vysvětlit politika firmy Monsato, jejíž prsty sahají i do EU, no a ta je stejně jako mnoho vysokých EU úředníků neustále proti tomu, aby se na tomto poli dělal vědecký výzkum překračující hranici třech měsíců. Počínaje třetím měsícem se objevily první anomálie, ale opravdová rakovinová smršť začala od třináctého měsíce experimentu. U samic vypukla rakovina prsu, přičemž zhoubné nádory dosáhly až 25% jejich tělesné váhy, u samců byly zasaženy hlavně "čistící" orgány, tedy ledviny a játra, a to pětkrát častěji, než u samců krmených kroketami bez GMO kukuřice. Krysa se dožije zhruba dvou let, u člověka se tedy jedná zhruba o věk čtyřiceti let.

 

Několik citací:

"U samců jsme zaznamenali mnohem méně nádorů, průměrně pětkrát méně. Počínaje dvacátým čtvrtým měsícem je prsními nádory zasaženo 50-80% samic."

 

"Samice, které pily vodu s příměsí herbicidu "Roundup" (nezávisle na množství herbicidu ve vodě), se staly skupinou, která byla nejvíce zasažena. Ve všech třech skupinách je jich zasaženo nádory 80%, ke konci experimentu 90-100%. Některé krysí samice měly až tři nádory."

 

GMO rostliny (kukuřice, řepka, brambory, pšenice....) se pěstují hlavně v USA, Indii, Jižní Americe a v Číně. V EU pouze v Portugalsku, Španělsku, České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Nicméně je nějakým způsobem konzumujeme všichni, neboť jsou součástí krmiva užitkových zvířat, a tedy masa a mléčných produktů, které běžně kupujete v obchodech, nebo přímo součástí potravin pocházejících ze stejného obchodu. Čtyřista padesát miliónů občanů EU konzumuje potravinářské výrobky, které jsou produkované na bázi GMO. Co se týče herbicidu "Roundup", nejenže jím postřikujete všechny rostliny ve svém okolí, ale objevuje se často v malém množství ve vodě, která vám teče doma z kohoutku. Krysy se již dlouho používají při výzkumu vlivu toxických látek na lidský organismus. Všechny nové léky a materiály pro zemědělství a domácnosti jsou před schválením testovány na krysách. Krysy jsou tak dobrým indikátorem, že se dá očekávat, že používání GMO kukuřice a herbicidu "Roundup" má vážný dopad na lidské zdraví.

 

krysy

 

Volně jsem to všechno přeložil a upravil ze článku z dnešního vydání týdeníku "Le nouvel Observateur". Jedná se o horkou novinku a jsem přesvědčen, že se o tom brzy dozvíte mnoho podrobností i v našem tisku.  

Dobrou chuť a hodně štěstí.....

 

mrtvola©alias mudafukaworkingklashíro  

 

 

Odkaz na francouzský článek, dole je přetisk části originální studie v angličtině:

Le Nouvel observateur

 

 

 

Reakce na českém netu:

GM kukuřice zabíjí pokusná zvířata? Studie čelí kritice  (článek z Týden.cz)

Myši krmené geneticky upravenou kukuřicí uhynuly dříve  (lidovky.cz)

Zabije nás GMO a uzdraví nás motlitba?  (blog prof. Ing. Jaroslava Petra, DrSc)

Zabije nás GMO a uzdraví nás motlitba?  (stejný článek na webu osel.cz)

Zabije nás GMO a uzdraví nás motlitba? (stejný článek na webu neviditelnypes.lidovky.cz)

 

 

 

 

GMO, rakovina, či vytváření mediálního strachu...:


20.9.2012   Rubrika: Články   |   Komentářů: 18   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - GMO jsou nejen nebezpečným jedem, ale i rakovinotvorné

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mrtvola ©
mrtvola © - 24.9.2012 22:07

Medvěd!:

Nevím k čemu, Adame, pokud se jedná o GMO kukuřici od koncernu Monsanto, tak spíše očekávám, jak se vyjádří ti, jejichž profesionální zájmy ona studie napadá.

 
Medvěd!
Medvěd! - 24.9.2012 21:53

Nedej bože,kdybych se k tomu vyjádřil já.To by mě tady zase někdo vymazal a podobně..... jinejm to projde.

 
barbie
barbie - 24.9.2012 9:21

mrtvola ©: to že tu máme levný chlast šeci víme když je ředěný okenou a spol ..:D

stejně ti lidi sou padlý na hlavu, tak vyhlásí prohibici a stejně jim je to jedno co pijou za sračky, pochcípajou a co ..
http://www.novinky.cz/domaci/279551-lidi-uz-nezajima-co-piji-hlavne-ze-to-ma-co-nejvic-procent.html

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 19:54

Já také., Karlosi.

 
Karlos
Karlos - 22.9.2012 18:00

mrtvola ©: To jsem zvědav, co se z toho nakonec vyklube. Svůj názor na zásahy člověka proti přírodě jsem zde již napsal a na něm se nic nemění. Pokud jde někomu primárně o zisk (zejména různým korporacím), není přece dneska problém zbavit se (zdiskreditovat) neposlušného vědce, i kdyby ho měli třeba jiní (najatí) "pseudovědci" prohlásit za blázna.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 16:01

Další z názorů na danou tématiku:

http://jaroslavpetr.bigbloger.lidovky.cz/c/288259/Zabije-nas-GMO-a-uzdravi-nas-modlitba.html

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 14:58

Další z ohlasů:

http://www.tyden.cz/rubriky/veda/veda-a-my/gm-kukurice-zabiji-pokusna-zvirata-studie-celi-kritice_246649.html

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.9.2012 11:30

První zprávička k tématu v našem tisku:

http://www.lidovky.cz/mysi-krmene-geneticky-upravenou-kukurici-umiraly-na-rakovinu-pbl-/ln_veda.asp?c=A120921_175523_ln_veda_sk

 
mrtvola ©
mrtvola © - 21.9.2012 21:59

Sisa:

Malé pivo v baru ve Strasbourgu stojí skoro tři Eura.

 
barbie
barbie - 21.9.2012 20:20

jo akorát tady z toho bio a dovíčeho ještě dělaj takovou senzaci že navýší cenu víc než by si možná mohli dovolit a třeba to tomu ani neodpovídá (třeba, jaká je skutečnost, netuším, jenom se domnívám). V porovnání různejch produktů, a různých zemí, mi prostě přijde že jsou tu kolikrát věci nadhodnocené.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 21.9.2012 19:18

Karlos: Vím o tom a je dobře, že se pomalu zarazí alespoň jedna z mnoha debilních zelených utopií proti zdravému rozumu. Je toho ale ještě hodně.

Co se týče žrádla, byl jsem na skok v létě u máti v Praze a hlásím, že maso z Alberta nebylo špatné, stejně jako zelenina (dokonce jsem sehnal kořeny křenu, které se na Alsasku shánějí velmi obtížně, přežral jsem se svými oblíbenými slovenskými sýry, kefír byl super, špekáčky a salám z řeznictví byly vynikající. Nepřipadalo mi, že kvalita běžných potravinářských produktů byla mizerná, nebo horší, než ve Francii. Konec hlášení.

Myslím si, že stačí, když budou lidé jíst méně masa a masných výrobků a raději si koupí občas něco kvalitního, než ty nejlevnější sračky, které jsou plněné bílkem a chemikáliemi... Jsem přesvědčen o tom, že na to trh začne reagovat.

 
Karlos
Karlos - 21.9.2012 9:35

Je přece známo, že u nás mají stejné výrobky odlišná složení než třeba v Německu, že. A i my sami vyvážíme jinou kvalitu, než kterou dodáváme na náš trh. Ale když to tak chceme, máme to mít. My netoužíme po kvalitě, protože bychom ji museli zaplatit. Tak to je. To je přesně náš obrázek.smajlik - 2

 
Karlos
Karlos - 21.9.2012 9:27

Taky tu je bezva článek (tedy spíše dost smutný) o tzv. "slevovém feťáctví" českých zákazníků, co se týče nákupu potravin. Článek má název PROČ JSME POPELNICÍ EVROPY.

Roman Vaněk, šéf Pražského kulinářského institutu, řekl: "Přál bych si, aby si lidé v této zemi uvědomili, jak velkou lží je tvrzení, že ceny klesají, ale kvalita zůstává."

Tomáš Drtina z firmy INCOMA, jež zkoumá, co, jak, kde, proč a za kolik nakupujeme, říká: "Češi proklamují, že chtěji kvalitu, ale nakonec si stejně koupí to nejlevnější."
"V Česku závislost zákazníků na slevách dosáhla takové míry, že přítomnost akčních cen na prodejně je při výběru prodejny potravin důležitější než důvěra zákazníků v celkově nízké ceny v jejich oblíbeném obchodě."

Pekař Richard Kabát viní zákazníky i hypermarkety. "Lidi neumějí poznat kvalitu. Kdyby tušili, co si za těch pár korun kupují, ..."


 
Karlos
Karlos - 21.9.2012 9:01

Je otázkou, kde je pravda, že....studie jsem nečetl, odborník nejsem, ale vím, že papír snese všechno a dnešní politické a ekonomické boje o moc můžou činit takřka cokoliv.

 
Karlos
Karlos - 21.9.2012 8:59

Je to zajímavý článek, ještě sem kus dám:

"Už v roce 2001 vytipovala Evropská komise biopaliva jako jeden z možných alternativních energetických zdrojů v dopravě. Byl to další krok v ideologii boje s klimatickými změnami a globálním oteplováním, kteroi do hlavního proudu evropské politiky prosadili zelení. ...
...
Evropská komise tvrdila, že spalování biopaliv vypouští do ovzduší méně skleníkových plynů.
Ovšem třeba lucemburský europoslanec Claude Turmes za zelené podle serveru euractiv.com mluvil o významných lobbistických tlacích zemědělců, zejména francouzských a zejména těch, kteří se nějak podíleli na výrobě cukru. Ti totiž přišli o část svého zajištěného příjmu, když EU v roce 2006 provedla lehkou reformu zcela perverzní evropské cukerné politiky. Změny snížily garantované změny o třetinu a snížily produkci cukru v EU.
Tlak zemědělců, kteří jsou například ve Francii velmi silnou zájmovou skupinou, nakonec vyústil v hledání náhrady jejich pohodlných příjmů. A protože se při výrobě biopaliv používá také cukr, hledání skončilo silnou legislativní podporou Bruselem. ...
...
Už několik let je Evropská komise zásobována studiemi, které vyvracejí původní oficiální záměr snížení emise skleníkových plynů. Tyto studie opakovaně potvrdily, že vedlejší důsledky v podobě změny krajiny či kácení lesů a výroba biopaliv emitují skleníkové plyny minimálně stejného účinku jako samotná fosilní paliva, ne-li vyšší."

 
Karlos
Karlos - 21.9.2012 8:41

mrtvola ©: Včerejší Reflex: "Evropská komise chce skoncovat s dotacemi a podporami z veřejných rozpočtů pro biopaliva první generace, tedy ta, která jsou vyráběná z plodin (třeba i kukuřice nebo obilí). Pěstování energetických plodin pro paliva totiž konkuruje produkci potravin. Udělat to chce Komise s pružností sobě vlastní od roku 2020, kdy vyprší současná legislativa."

 
mrtvola ©
mrtvola © - 20.9.2012 22:11

Karlos: Mně se to nikdy moc nelíbilo, stejně jako se mi nelíbí klonování, nebo skutečnost, že se místo obilí a žrádla na zemědělské půdě pěstuje řepka, kukuřice a tak, které se pak míchají s benzínem a naftou, aby se vyléčila planeta od globálního oteplování.

 
Karlos
Karlos - 20.9.2012 21:40

Když si člověk neustále myslí, že si může dělat, co chce a přehlíží přírodní zákony, dostane, co si zaslouží.