Anděl 2011

Anděl 2011

Zdar! Jak již jste zaregistrovali, tak se tady poslední dobou docela vytratila sekce "Literární fabrika", což mně celkem chybí, tak se ji tímhle příspěvkem pokusím alespoň trochu oživit.

Tohle, co teď čtete, nemá s punkem a vůbec s ničím podobným nic společnýho, ale bude se to týkat čtvrtečního pořadu Anděl 2011, kterej jsem schválně skouknul, a po pravdě, nestačil jsem se divit, co že je teď "moderní" na naší scéně show business, nebo jak se to dá nazvat. Už na začátku se zarážím nad tím, že to uvádí zrovna Marta Jandová, která kromě těch svejch žihadel tam nepředvedla zhola nic, a kdyby se místo toho, aby se vyskytovala na těchto estrádo-šaškárnách, radši věnovala tomu, co jí jde (zpívání), tak udělá rozhodně líp, než aby sebe sama na podiu tři hodiny shazovala a dělala ze sebe úplnou krávu. Ale jestli to má zapotřebí, budiž. U mě ale tímhle docela ztratila na kvalitě. Další, co mě tak nějak celej pořad dostávalo, ikdyž spíš ani moc nepřekvapilo, byla ta šablonovitost účinkujících, co se tam pakovali Andělíčkama. Vesměs se to neslo na jedný a tý samý vlně populární muziky, kde bych tak možná vyzdvihl Lenku Dusilovou, Annu K se Světluškama a v neposlední řadě z mrtvých povstalého Vendu Neckáře, páč ta skladba "Aleluja" se stala "hitem". Stejně jsem se ale musel smát, když jsem viděl, jakou měl sestavu muzikantů, a hlavně tu vlasatou máničku alá Slash, kterej tam na kytaru drhnul tenhle "flák" a kroutil se u toho, jako když hraje "Rise of The sky" od Halloweenu, nebo něco podobnýho :-)))))

Pak už to ale byla až nechutně šablonovitá tragédie made in Tomáš Klus, po kterým stejně za rok, dva neštěkne ani pes - povíme si to.Dál mě "dojala" ta ryze česká kapela s ryze českým názvem a ryze českou skladbou Good Felas (název kapely), či jak se to píše. A jak říkala Jandová, a já po tom, co jsem je shlídnul, tak musím říct, že to byli Češi jak poleno! Zkrátka další z milionu těch, co hrajou stejný hovna, kterejch jsme už byli dávno svědky. Alespoň, že to na chvilku rozsekla Máňa Rottrová, a tak nás, kteří dnešní sračky nežerem, postavila zase na chvilku na zem, z čehož nás opět a zase vyvedl "hvězdička" Klus. Kolotoč hadr! Já si nepamatuju úplně všechny ty "hvězdy", co tam šaškovaly, a tak jen ještě vzpomenu na rockera Petra Jandu a jeho Olympic, na kterým je už taky vidět, že melou z posledního. To nic ale není oproti tomu, když na konci vystoupil právě Véna Neckářů a Bacily. Je pravda, že nějakou tu mrtvici, či co, už má za sebou a že se z toho tak nějak dostal, klobouk dolu před ním! Stejně jsem ke konci songu myslel, že to bude jeho poslední "Aleluja" a oni ho z tý arény vyvedou "nohama napřed". Naštěstí se tak nestalo a Venda si užil zasloužené "stending ovejšn".

Popravdě vám ale řeknu, že na příští Anděly se koukat nebudu, ani kdyby mě za to někdo zaplatil :-) Už jen jak tam ten blbeček Klus a jemu podobní donekonečna každýmu děkovali, mě zvedalo z křesla a vůbec jsi na nich neviděl tu přetvářku, co jim koukala z očí. Velebnosti, hamba blít! Já když tohle vidím - nebo spíš jsem to viděl, páč jsem neměl zrovna nic lepšího na programu, tak si jen řeknu, že to je krásnej příklad a odraz naší společnosti, která nemá dávno lidem co nabídnout, a tak nás vymejvá takovejhlema sračkama podprůměrný úrovně (teď nemyslím Dusilku, Neckyho atd). Ale když se lidi nechaj a hlavně jim je to jedno, co naděláš. Chleba díky tomu lacinější nebude a suchejma dětma nezatopíš. Ještě jsem se musel smát, když tam Klus říkal, že prodali 13.000 nosičů tý jeho "vodrhovačky", což je fakt směšný číslo. Na druhou stranu je to taky důvod k zamyšlení, páč defacto všichni stahujou jak vzteklý a to rozhodně není dobře (sem vám řekl novinu, co ? :-). Osobně nestahuju a když se mi opravdu něco líbí, hned si objednám origoš, nebo si ho na akci od kapely, popřípadě u nějakýho distra rovnou koupím. Ty dvě, tři kila, kterejma podpořím kapelu, mě nezabijou nikdy!

Punku zdar!

Medvěd


11.3.2012   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 5   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3,4
normálka 3,4
 

Diskuse ke článku - Anděl 2011

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Šrája
Šrája - 16.3.2012 18:24

Ten na Slashe si hrající kytarista je Ota Petřina. Kromě toho, že je otcem jednoho rapera je to zároveň jeden z nejlepších kytaristů u nás...

 
Sanovak
Sanovak - 13.3.2012 7:38

po precteni sem cim dal tim vic rad ze nemam televizi :-))
sem usetrenej podobnejch vyplachu

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 11.3.2012 16:12

Tak tak, též nechápu proč se navážet do jiné muziky a ldí co jí poslouchaj. Oni prostě neví, že existuje muzika mimo rádia atd, no tak maj tohle, proč ne, něco z toho je dobrý - Bill, Kryštof, Aneta atd.něco z toho je kýč, ale why not.

 
Medvěd!
Medvěd! - 11.3.2012 16:12

Zorro: Tady nikdo nikomu nic necpe! Mně šlo o tu všeobecnou vymejvárnu.

 
Zorro
Zorro - 11.3.2012 14:11

13 000 nosičů mi přijde docela dobrý, myslim že byl docela dlouho nejprodávanější u nás...

A jinak – žij a nech žít ne :) Nevim co si od toho čekal? To nadávání nechápu, každej má halt svuj vkus a nemám rád lidi co někomu cpou, že ta jejich hudba je super a všechno ostatní je sračka...