Náš les

Náš les

Vítejte ve zcela vymyšleném světě ani trošku se nepodobajícímu tomu, ve kterém žijeme. Žádná část z příběhu, co uslyšíte, není napsá podle skutečné události, a jestli se vám budou zdát postavy podobné někomu, koho znáte ze svého okolí, věřte, že podonost je zcela náhodná!

Zas, jako vždy každé ráno vylézá na oblohu zcela pozvolna hvězda, která nese název Slunce. Osvětluje jako vždy na pár hodin náš les. Les se rozléhá na části planety, která se nazývá Země. Les je členitý, někde hustší, někde řídší, zhruba uprostřed lesa je obrovská planina s rybníčkem. V tom našem lese žije opravdu mnoho zvířátek, která do nedávna žila pod diktaturou lidí. Ti byli před pár lety vyhnáni pryč z lesa místními zvířátky. Od té doby si zvířátka řekla, že budou šťastná a nebudou se nikdy chovat tak hrozně jako lidé, které vyhnali.

Zpočátku tomu tak opravdu bylo, v lese byl nastolen řád, kterému vládl mýval přezdívaný mrtvola. Přezdívku si vysloužil tak, že se značnou měrou podílel na vyhoštění lidí roku 1989 z lesa tím, že svým geniálním plánem zinscenoval svoji smrt a dělal mrtvého, což mělo za následek...... Ale to by bylo na dlouho, to až jindy. Zkrátka mýval mrtola je šéfem celého lesa. Když zas vylézalo Slunce ke špičkám stromů, tak většina zvířátek pomalu vstávala a šla do svého zaměstnání. Kolem jedenácté hodiny dopoledne byste v lese neviděli pohybovat se volně žádné zvířátko, které by se jen tak flákalo, možná jen krysy, jež jen tak živoří na úkor celého lesa, nehnou ani prstem a jen si užívají. Rok od roku je krys nejen v lese, ale i mimo něj víc a víc. Tu a tam se po lese poflakuje i velký hnědý medvěd. Většinu času, kdy medvěda potkáte, je opilý, protože neustále okusuje zkvašené ovoce ze stromů a jen pořád remcá, že je to všechno a všude na nic. Z každé práce, kterou dosud dělal, ho vykopli. Většinou to bylo proto, že nechodil do práce, nebo když do práce přece jen přišel, tak dostal padáka, protože byl posilněný zkvašeným ovocem. Jednoho dne se medvěd zatoulal do vedlejšího lesa, kde  také remcal, stěžoval si, a kvůli jeho prostohubosti hodil možná nechtěně špínu na svůj rodný les. Jakmile se to vládce našeho lesa mýval dověděl, hned tam běžel, aby očistil všechny zvířátka našeho lesíku. Spolu s ním tam přikvasil (i když jen tak, jako aby se neřeklo, očistit nás, že nejsme všichni takoví remcalové jako Medvěd), křeček Kilčák. Křeček také nese lvím podílem zásluhu na chodu našeho lesa a nenechá si do toho od ostatních zířátek kecat.

 

les

 

 

V našem lese žijí i "obyčejná" zvířátka, nejen hlavy lesa jako mýval a křeček, třeba králík Karlos, který jako jeden z mála čas od času podpoří medvědovo žbrblání, ale to jen tak jako okrajově a vždy k tomu přidá něco ze svého repertoáru, že to tak taky vnímá, ale udělal by to samozřejmě úplně jinak, méně drastickým způsobem a hlavně více vědecky. Koneckonců králíci mají pod čepicí, že ano? Další obyvatel lesa je aligátor Alex, který žije uprostřed lesa ve svém klidném rybníčku, kde je jeho království. Aligátor je jedno z hlasitějších zvířátek našeho lesa v projevování názorů, i když s ním ostatní mnohdy nesouhlasí, obzvlášť medvěd, se kterým už léta vede válku. Dalším zvířátkem je syslice Sisa, která moc dobře ví, jaký to je žít v krutých podmínkách. I když syslice na tom není s obydlím bůh ví jak dobře, neztrácí svůj smysl pro spravedlnost a lidskost. Další v našem lesíku je bobr Bad.habit, který také jako snad všechny zvířátka v lesíku není spokojený s tím, jak to tu vypadá. Ale i přesto bychom od něj neslyšeli nějaké drastičtější způsoby, jak to změnit, či dokonce vyvolat revoluci. Přeci jen je to bobr a ten moc dobře ví, že může být i hůř. Malým "velkým" zvířátkem je také ostřílený chameleon Chrpa, který procestoval snad celý svět, viděl a zažil toho moc na to, aby se znepokojoval nepříznivou situací v našem lesíku, a raději vše bere s legrací. To je jen pár obyvatel našeho lesíka, kdybych měl představovat všechny, bylo by to určitě na hodně, hodně dlouho.

Jako obvykle se každou první středu v měsíci, přesně ve 12:00, koná pod největším smrkem v lese schůze, na které se probírají stížnosti, vysvětlují dotazy a veškeré nesrovnalosti a plány, co bude s naším lesem do budoucnosti. Jako vždy první pod smrkem je králík, který už nedočkavě vyhlíží ostatní a je celý natěšený, že bude moc přispět do debaty něčím moudrým. Jako druhý tam obvyke bývá mýval, jakožto ten, co to celé bude řídit a mírnit dav. Když začíná schůze, tak všechna zvířátka nechají veškeré své práce v zaměstnání, a jdou pod ten nejvyšší smrk. Tudíž se dá poznat, jestli medvěd zrovna do nějaké té rachoty chodí, nebo ne. Když jo, tak je u smrku s předstihem, proč také ne, když se může ulít z práce, no a když práci nemá, tak obvykle se připotácí se svou nůší plnou zkvašeného ovoce až na poslední chvíli.

Když jsou zvířátka usazená kolem stromu, tak jediný, kdo chybí, je křeček, který si to na schůzi dovalí zas jako vždy pozdě v rozladěné náladě a nekompromisním výrazem v obličeji, takže nikdo ani nepípne, že už schůze dávno začala. Jako obvyklý bod schůze je, co s těmi krysami v našem lesíku, hned po položení otázky se strhne mela v překřikování a hádání. Medvěd jako obvykle nasadí svůj rázný tón a začne vykřikovat: "Všechny je zlikvidovat, jinak to nejde, to není možný, jak se tu chovají, roztahují...."

Nedořekne ani polovinu věty a hned ho začne překřikovat syslice, že to nemůže, to by nebylo přece zvířecí, to se nesluší, všecky krysy nejsou přece stejné. Načež se do toho vloží s vervou králík a povídá: "Podívejte se, situace není vůbec dobrá, souhlasím z části s medvědem, ale musíme s tím něco udělat, je potřeba nepřizpůsobivé krysy oddělit od těch, co žijí spořádaným životem jako my." Medvědovi se to samozřejmě nelíbí a pořád si stojí za svým. A těmi stejnými slovy argumentuje svůj názor pořád dokola. Nebyl by to aligátor, kdyby se proti medvědovi ostře nepostavil a div ho neumlátil. Když se situace začne vyostřovat, vloží se do diskuse mýval se svým logickým, avšak moc vědeckým vysvětlením, jak to vlastně všecko je a co musíme udělat pro to, aby se to zlepšilo. Ani jedno se zvířátek se mu nesnaží oponovat, protože nejspíš ani netuší, o čem že to mýval v těch jeho odborně vyznívajících větách mluvil. Už se pár zvířátek pokusilo mu oponovat, avšak marně, mýval by ukecal všechno. Kdyby na to došlo, prodal by i písek na poušti za předraženou cenu. Všecko to završí křeček tím, že řekne, že mýval má pravdu, a ať ho ostatní neserou. Na závěr chameleon prohodí vtipnou frázi zcela pohrdaje důležitostí diskuse, no a dané téma je považováno za uzavřené. Tak takto nějak probíhá všední život v našem lesíku, pochopitelně, když se tu stane nějaké pozdvižení, což se určitě stane, dozvíte se to v dalším pokračování pohádky o našem lese.

HOUDA


15.10.2011   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 16   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,2
jde to 2,2
 

Diskuse ke článku - Náš les

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
chrpa
chrpa - 30.10.2011 22:47

móóóc hezký-zařadim si to k bajce vod starý rukysmajlik - 1

 
AndyČB
AndyČB - 18.10.2011 7:16

hezký smajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 17.10.2011 19:59

Medvěd!: řešil jsem to jinde, ne tady. Ale když už se tu objevují články, které se tím zabývají, tak se k tomu všemu občas v diskuzích vyjádřím.

 
Zorro
Zorro - 17.10.2011 17:00

mikesh:
http://exotopedia.org/images/thumb/7/7e/Pohlova_Vera_nahrobek.jpg/250px-Pohlova_Vera_nahrobek.jpg

bohužel už to má za sebou holka :(

 
hajkros
hajkros - 17.10.2011 15:54

naprostej souhlas s paní Věrou!!!!!!

 
mikesh
mikesh - 17.10.2011 14:32

obrázek - GLU30e678_pohl.jpg

 
punkie
punkie - 17.10.2011 7:45

vtipné :-) a trefné...

 
Medvěd!
Medvěd! - 17.10.2011 4:16

mrtvola ©: Jak to tady ještě dlouho hodláš řešit ???

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.10.2011 21:32

Karlos: nemám vždycky pravdu, několikrát jsem už i tady hodil zpátečku, nebo jsem se omluvil. Ale velmi často vycházím z relevantních informací (pravda je relativní nesmysl...), které jsou postavené na solidním vědecko-filosoficko-ideologicko-esoterickém základě :-)))))

 
Karlos
Karlos - 16.10.2011 21:19

Docela vtipnésmajlik - 10

Jen bych dodal, že mývalovi nemá cenu oponovat, protože on má prostě ve všem pravdu a nikdo mu ji nevymluví....koho asi připomíná? že by Satana?smajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.10.2011 21:03

Medvěd!:

Každá akce vyvolává nějakou reakci, to platí nejen v magii, ale i ve fyzice a prostě všude, i v běžném životě.... Kdybys nejdříve přemýšlel a teprve potom jednal, nemusela tato úplně zbytečná situace vzniknout.

 
Houda?
Houda? - 16.10.2011 16:01

Medvěd!: teď si nejsem jistý, kdo že je tu větší kápo, Kilčák? Ne já myslím že spíš oboum dvoum, projistotusmajlik - 10.....Nemehlo.

 
Medvěd!
Medvěd! - 16.10.2011 13:47

...TO BYCH BLIL...smajlik - 20

 
Medvěd!
Medvěd! - 16.10.2011 13:47

HOUDA: KOMU TÍM LEZEŠ DO PRDELE ? KILČÁKOVI NEBO MRTVOLE ?smajlik - 20

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.10.2011 18:58

Jinak Medvěd smajlik - 10

Sice se z něho stal na stará kolena nacikomoušský rasistický kokot, ale je to můj letitý netový kámoš. Mám ho svým způsobem hodně rád, bohužel jsme se zatím nepotkali, ale dříve, či později se naše pivní půllitry srazí smajlik - 14

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.10.2011 15:00

Jako jo, sranda a tak, pohoda. Nicméně realita je někde jinde. Tento "náš les" stojí na Kilčákovi, na jeho nadšení pro věc a hromadě roboty, kterou tomu dává ve svém volném čase. Já jsem se k němu před pár lety jen přidal v momentě, kdy jsem se tady na chatu dozvěděl, že se na to všichni redaktoři i se Špínou vysrali a táhne to jen on sám.

No a potom a hlavně to stojí na majiteli domény, který ten web dal do kupy a na jehož mašinách to fachčí. Ten, když se nasere, tak to tady všechno během pár sekund navždy zmizí navzdory nějakému křečkovi, nebo mývalovi smajlik - 1