Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Na Antifě vyšel jeden z dalších článků o fašismu plný demagogie a nejrůznějších polopravd. Píše se v něm o některých historických etapách italského fašismu, aby se v závěru zdánlivě logicky přeskočilo k národně-socialistické scéně v ČR. Touto obratnou manipulací se autor statě buď díky své nevzdělanosti, či záměrně (což je ještě horší), pokouší u čtenářů vyvolat pocit, že fašismus je s národním socialismem ideologicky nějak neoddělitelně spjat, že se snad vlastně jedná o jednu a tu samou jakousi ultrapravicovou ideologii. Za ultrapravici v politickém spektru považuji libertariány, nebo anarchokapitalisty, z konzervativců třeba Julia Evolu, kdo tvrdí něco jiného, je nedouk, či blb, protože vůbec neví, o čem mluví.....

Neříkám, že pisatel textu lže, je však zarážející, že z nějakých důvodů vynechává podstatné informace důležité k pochopení celé složité problematiky, tedy fašismu. Mám pocit, jakoby o ideologické podstatě fašistického hnutí nevěděl takřka nic, a proto mne překvapuje svou snaživou touhou nám poučenějším v oboru (mezi něž bezesporu patřím), neustále předkládat nějaké své zcestné a nedostatečné názory, jež pouze klouzají po povrchu a nedotýkají se skutečných příčin popisovaného fenoménu. Antifa by vzhledem k lidem, kteří stojí v jejím pozadí, měla být seriózním informačním webem. Zdá se mi, že není ku prospěchu věci, když se na ní objevují články na úrovni skandálních trháků z prostředí celebrit jako v Blesku. Nic není ztraceno, naštěstí existuje solidní web punk.cz, na kterém se mimo srandy, hromady novinek o punku a spousty jiných zajímavých věcí, můžete dozvědět relevantní informace o snahách nejrůznějších revolucionářů bojujících za světlé zítřky, jež doposud vždy vedly k tvrdým totalitním systémům.

Italský fašismus se vymezoval proti kapitalismu již od svého začátku, nikoliv až v jeho druhé fázi, kdy na prvním kongresu Republikánské fašistické strany byla přijata tzv. Veronská charta a vznikla Sociální italská republika. Je pravdou, že v této nové fázi se fašistická revoluce posunula ještě více doleva a v Itálii vznikla, dalo by se říct, jakási forma národního komunismu, nicméně i fašismus první fáze byl ekonomicky i ideologicky hodně nalevo, přestože soukromé vlastnictví bylo ještě nedotknutelné a doposud nedocházelo ke znárodňování. To, že se jednalo o "třetí cestu", nevymyslela nějaká poválečná neofašistická subkultura (správně Terza Posizione a nikoliv pozione jako v článku), ale bylo to jasné již od vzniku hnutí. Jak Hitlerův národní socialismus, tak Mussoliniho fašismus se pokoušel různými prostředky najít "třetí cestu" mezi liberalismem (kapitalismem) a komunismem (bolševickým socialismem). Zatímco Hitler budoval jen další z jediných správných odnoží socialismu, Mussolini se pokoušel o vytvoření korporativistického státu, ve kterém se odbory podílely na řízení státu a účastnily se legislativního (zákonodárného) procesu. Tuto informaci jsem zdůraznil záměrně, neboť patří k argumentům, o které se bude opírat další část mé zdánlivě překvapivé úvahy. Fašismus v Itálii před vznikem Sociální italské republiky jsem probral TADY. Velmi pochybuji o tom, že autor četl a pochopil rozsáhlé dílo Julia Evoly, filosofa konzervativní ultrapravice, který kritizoval jak Hitlerův socialismus, tak Mussoliniho fašismus první fáze a ještě více Sociální italskou republiku z konzervativních pravicových pozic. Řekl bych, že o ideologii a filosofii fašismu toho ví velmi, velmi málo, takřka nic, nula, vakuum alias totální prázdnota......

Více, než onen text plný nepřesností s informační hodnotou bulváru, mne však udivuje skutečnost, že se nikdo z Antifašistiké akce, Antify, kriticky nevyjadřuje k opravdovým a současným projevům fašismu v ČR. O fašistickém korporativismu u nás a o Antifašistické akci, jež k tomu dodnes zaujímá pozici mrtvého brouka, jsem psal TADY. Dnes bych rád skutečně vědeckým okem pohlédl na největší neofašistickou demonstraci v naší zemi od pádu komunistické totality a vzniku skutečné parlamentní demokracie. No a tou je pochod desítek tisíců odborářů Prahou, kterého se zúčastnili nejen členové levicové-levice ČSSD sdružení v organizaci ProAlt - Antifa, nebo Jiří Paroubek mířící k České národně socialistické straně: Antifa HAHAHA, ale kupodivu i současný předseda ČSSD, Bohumil Sobotka, či mnozí anarchisté, kteří se tím dokonce chlubí na webových stránkách ČSAF. Je mi jasné, že ti méně poučení z vás, kteří čtou jen weby jako Antifa, či ČSAF, nebo hustě cenzurující totalita A-punk alias dj-předkožkový tvaroh a podobně, budou přesvědčeni o tom, že mrtvole © už z toho piva totálně jeblo v bedně. Nejeblo, smůla, bedna mi pořád funguje velmi dobře a další odstavec to nezvratně dokáže. Argumentuji celkem racionálně a o tom tématu vím tolik jako asi nikdo v ČR.

Pokud by odbory demonstrovaly za nějakou konkrétní výhodu svých členů, třeba za zvýšení jejich hodinové mzdy, nebo za třiceti pěti hodinový pracovní týden, nebo něco podobného, bylo by to v pořádku. V momentě, kdy se nikým volené odbory pokouší vstoupit do legislativního (zákonodárného) procesu a snaží se demonstrací proti vládním reformám nastolit jakýsi další pilíř demokracie, vstupujeme do systému Mussoliniho korporativistického fašismu. Uvědomuje si to vůbec někdo v Antifě, v ProAltu, nebo v ČSSD? Nevím, buď jsou tak blbí a neví o tom nic, nebo jsou tak vychcaní a manipulují nevědomý dav.

Mám pocit, že parlamentní demokracie je nedokonalý systém, jenž je postavený na korupci. Co jiného je banda voličů, která si založí politickou stranu a slíbí svým fans, že pro ně vytuneluje státní rozpočet? Přesto si myslím, že se jedná o nejlepší ze všech špatných systémů, tudíž jsem jejím zastáncem, je rozhodně lepší, než nějaký odborářský korporativismus, tedy fašismus. K demarchii, kterou preferuji, doposud lidstvo nedospělo, nicméně evoluce je neúprosná a vláda soukromého práva se blíží, vynutí si ji spontánní řád lidské interakce napříč všem nejrůznějším formám socialismu. Je to jen otázka času, vyvíjíme se od altruistického komunitarismu kmenové společnosti k individualismu, od malých dětí, které vedou a řídí jejich rodiče k dospělým, nezávislým a samostatným jedincům odpovědným za své jednání a za svou budoucnost.

 

Fuck Off!

mrtvola ©

Mrtvolí politický slovník:


10.7.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 134   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke článku - Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-129
mrtvola ©
mrtvola © - 24.7.2011 17:04

Pokud opravdoví anarchisté (nikoliv kabinetní šašci), bytostně nenávidí systém a chtějí ho změnit, mohou rozpoutat válku jako třeba ten psychopat v Norsku. Pokud se na to necítí, mohou emigrovat třeba do Somálska, kde již dlouhodobě vládne jakási forma anarchie. Je vůbec zajímavé, že se tuto formu utopie podařilo krátkodobě zrealizovat jen během válečných konfliktů, jinak to prostě v realitě nefunguje.

Marxističtí komouši z AFA. Tak ta "anarchistická" AFA na svých stránkách propaguje marxistické komouše a ta druhá marxistická AFA se k marxismu vysloveně hlásí. Nevím, co bych k tomu měl dodat....

Co se týče korporací a toho, jak to viděla katolická církev (viz papežovo Quadrageesimo Anno), tak se nejedná o stejnou věc, přečti si to a uvidíš.

Ty tvrdíš, že měl Mussolini v rukou veškerou moc, já tvrdím, že byl přinucen odstoupit hlasováním ve Velké fašistické radě, tedy ji v rukou neměl. Ostatním diktátorům, kteří měli skutečně veškerou moc, se to nestalo (Josif V. Stalin, Adolf Hitler, Klement Gotwald, Miloševič, .....). I Pinochet prohrál v lidovém referendu a byl odstaven.

Ondra Slačálek už má teplé místečko na Karlově universitě a myslím si, že tě ještě překvapí svým oportunismem, tedy politickým realismem. ProAlt je jeden z kroků. Až si uvědomí, že něco podobného k ničemu nevede, pokusí se založit nějakou stranu, nebo vstoupí do ČSSD.....

Fašismus, národní socialismus a konzervatismus, tak to je na dlouhou diskuzi. Kdybych jako všichni nedouci považoval jak fašismus, tak nacismus za ultrapravici, tak bych tvůj údiv chápal, ale podle mne se nejedná ani o levici, ani o pravici, řekl bych, že jsou to dvě ideologie, které se snažily najít jakousi třetí cestu. Rozdíl mezi Stalinem a Trockým je minimální, přesto se nenáviděli na život a na smrt. Rozdíl mezi Hitlerovým a Stalinovým pojetím socialismu také není zase tak obrovský, jednu dobu to byli dokonce velcí kamarádi. Myslím si, že Hitler bojoval o stejného voliče jako němečtí komunisté, nebo sociální demokraté. V tom jsou podle mne příčiny oné nevraživosti a koalice s konzervativci, které posléze sejmul.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 24.7.2011 17:03

Ratata16:
Odkud začnu, asi u toho Klause. Považuji ho za velmi vzdělaného člověka v politické ekonomii, který má obrovské globální znalosti ve společenských vědách. Do toho podle mne patří i diskuze o korporativismu, což je způsob, kterým se stát snaží ovládnout a řídit svobodný vývoj tržní ekonomiky. Řekl bych, že je jeden z nejerudovanějších světových státníků, to že ho nazýváš nedoukem mě naprosto vytočilo a nedokáži na to reagovat, nevím, co bych na to odpověděl....

Klaus mne svým článkem upozornil na levicovou podstatu fašismu-korporativismu, než jsem ho četl, zajímal jsem se pouze o ideologické kořeny národního socialismu. Fašismus jsem považoval za něco stejného, v čemž jsem se jako většina lidí mýlil. Jiná věc je jeho pojetí zahraniční politiky, se kterým naprosto nesouhlasím. Na můj vkus leze Rusku příliš do řiti a nebyl během svého prezidentování pozván na žádnou oficiální návštěvu ani do USA, ani do Francie, Itálie, nebo Velké Británie, tedy k našim spojencům v NATO. To ti asi ale nevadí, mně jo a to opravdu hodně.

Co se týče AFA, tak mi nejde o to, aby se tam objevovaly články o historii fašismu, ta není zase tak důležitá. Chybí mi tam rozbor ideologie fašismu, jeho podstaty a jeho současných projevů v ČR, tedy fenoménu, proti kterému Antifašistická akce bojuje.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 24.7.2011 14:07

Medvěd: to nejsou píčoviny, ale kvalitní domácí žrádlo, žádná termonukleární mikrovlnka moderní emancipované ženy :-))))

Dnes jsem s dcerou dělal zmrzlinu z jahod a banánů, je to v mrazáku a musím to vždycky po hodině vytáhnout (4x) a prošlehat, aby se v ní neutvořily ledové krystalky.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 24.7.2011 1:15

Ratata16: kdybys nebyl anarchista komediant, dělal bys akce proti systému, který nenávidíš, něco jako Anders Behring Breivik v Norsku.

I ten trest smrti nám ta naše zženštilá humanistická civilizace vyrušila, škoda.

Zbytek přijde, dohasil jsem z pařby, poslouchám Slash 2010, paráda :-)

 
chrpa
chrpa - 23.7.2011 21:33

Medvěd: a kdy bys chlastal???

 
Medvěd
Medvěd - 23.7.2011 11:48

mrtvola ©: Bych chtěl mít čas na takový píčoviny....smajlik - 1smajlik - 14

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.7.2011 21:32

Ratata16: už si dělám poznámky, nezahálím, neboj, arogantní zmrd zaťatá pravice dělnické třídy opět dohasí :-) Zároveň vyrábím pastu z rozdrcených čili papriček, zázvoru, česneku, cibule a spousty dalších přísad, kterou jsem našel na jednom Antily webu, - - - - - TOTAL FIRE :-))))))

Předevčírem jsem zavařoval pálivé papričky ve sladkokyselém nálevu styl znojemské okurky, výborná věc smajlik - 17

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.7.2011 1:57

znám znám:=) ale pointa?:=)

 
Medvěd
Medvěd - 21.7.2011 20:36

Lord.Alex: Jo,to je přesně ono!Ještě bych dodal,že musí pravidelně absolvovat "dýchanky" s fašounama a nadávat na socky a cikány a vůbec na tyhle lidi.Ale co,vždyť to znáš z vlastní praxe :-)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 21.7.2011 14:12

karlos:páč senm neuvědomělej, to víš no. Každej neni tak dobrej jak ty a punkáči, zbytek lidí jsou holt dementi jaks napsal jinde, nenaděláš nic:=)
Nechápu tví názory, jak se má pankáč chovat nesmí jíst ve fastfoodu a musí všechno vyfuckovat..:=)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 20.7.2011 21:05

Ratata16: neflákám to, ale mám toho momentálně moc. Nejpozději během víkendu....

 
mrtvola ©
mrtvola © - 19.7.2011 19:26

Movementarián: ta kniha popisuje období v Chile mezi rokem 1932-1938, není o Pinochetovi. Jinak na tvé poznámky již neodpovídám záměrně, neboť jsi mi naznačil, že se mnou nechceš diskutovat. Respektuji tvé přání a nechápu, proč bych se měl dále namáhat..... Ztráta času.

obrázek - im_nacismo_405.jpg

 
Movementarián
Movementarián - 19.7.2011 18:12

Tvůj exkurz do fašismu v Chile si myslím skvěle dokládá tvoje bájné znalosti největšího experta na fašismus široko daleko.

 
Movementarián
Movementarián - 19.7.2011 18:10

Mrtvola: S tebou se ale fakt diskutovat nedá. Nereaguješ na otázky, výzvy a argumenty a jedeš si to svoje. Pak se tvůj oponent odmlčí a ty začneš spamovat diskuzi něco o knockoutech. Upřímně já už to tu číst nebudu, protože to nemá smysl. Házet zajímavosti a encyklopedické perličky o fašismu bychom tady mohli donekonečna. A tvoje morální hodnocení anarchistů, kteří pracují v kapitalismu a tím se protiví myšlenkám anarchismu a bla bla bla je asi stejně hodnotné jako to tvoje hodnocení současných odborových akcí. Je to postavené na hlavu a každý racionálně uvažující člověk to musí odmítnout.

Doplnil bych Ratatovu poznámku o tom proč asi AFA nepíše historické články. Myslím si, že kromě toho co píše je taky důvodem, že o historickém fašismu (nacismu) jsou tuny a tuny knížek (Od antropologického rozboru spodní prádla Hitlera po paměti Radola Gajdy) , které jsou dostupné v češtině a může si je každý přečíst. Kdyby jsi měl opravdu zájem o nějaké historické články AFA myslím, že nějaké dohledáš v starších číslech časopisu akce, která jsou na antifě k stažení.

No a ještě než se odmlčím, tak nemůžu nechat bez vyjádření tvoje bláboly o Chile. Místo toho, aby jsi psal nějaký dojmy o vládní koalici národních socialistů a socialistů jsi si mohl třeba alespoň nejdřív skočit na wikipedii, když už ti nic neříkají slova jako Alende, Pinochet, puč, CIA, Chicágští hoši....

 
Ratata16
Ratata16 - 19.7.2011 2:35

Poslance ale navrhovaly 3 orgány – Velká fašistická rada, Národní rada PNF a Národní rada korporací – kterou ale plně ovládal Mussolini – stejně jako oba předcházející orgány. Takže promiň, ale podle mého soudu je to celkem jedno, jestli jsem si je spletl, protože na meritum věci to nemělo významný vliv.
A ano, byl nakonec donucen k abdikaci – ale zapomněl jsi dodat, že to bylo po vylodění spojenců v Itálii, těsně před zhroucením celého systému a také po 4 letech, kdy Velká fašistická rada vůbec nezasedala.

Ondra Slačálek mluví už několik let o tom, že je anarchista, podílí se na aktivitách některých anarchistických sdružení atd. Kdyby to nedělal, mohl mít dobré a teplé místečko někde ve státní správně nebo na univerzitě. Místo toho si ho bere do huby veřejně kdejakej debil (nemyslím tebe), práci pořádnou nemá a většina míst, která by se svým vzděláním mohl obsadit, je pro něj uzavřená. Promiň, ale mně to nepřijde jako „být IN“. Ale pokud víš o nějaké anarchistické enklávě, do které by se dalo emigrovat (abych se držel tvého příměru), tak mi dej vědět – myslím, že dost lidí by tam rádo odešlo. Asi ze stejných důvodů jako ty z komunismu. Jenom tak nějak o žádné nevím (čímž ten tvůj příměr trochu kulhá).

 
Ratata16
Ratata16 - 19.7.2011 2:34

Navíc fašisté Marxe nenáviděli, takže nevím, proč se na něj odvoláváš. A konečně naprosto nijak tím nereaguješ na moje vysvětlení toho, proč jsou kořeny fašismu spojeny s konzervativní politikou. Ostatně co mělo být cílem korporativismu v Itálii? Eliminace třídního boje, tedy popření Marxe, že? A co to plácání o nadstavbě – to nevíš, že přesně tohle Mussollini odmítal (stejně jako Hitler) a pokládal fašismus za nový směr, který je postaven na idealismu – který stojí v opozici právě proti marxistickému materialismu? Takže jinak řečeno, tenhle tvůj odstavec absolutně nedává smysl a vůbec nijak nedokazuješ to, že korporativismus je dominantní znak fašismu – máš vůbec představu, že korporativismus vyhovoval například katolické církvi? Podle tebe tedy církev = fašisté. Ano?

Na Habeš útočil proto, že chtěl odčinit národní hanbu z porážky, která Habeš Itálii uštědřila v roce 1896 v bitvě u Adwy což byl jediná případ, kdy Africká země porazila evropskou mocnost. Takže to nemělo vůbec žádný ekonomický důvod, ale čistě nacionalistický – protože nacionalismus byl pro Mussoliniho důležitější než ekonomika.

Plácání po netu jsem skutečně neměl na mysli, Ale třeba volební právo, svobodu slova atd., které máš. A ano, živil jsem se rukama docela dlouho a mám mezi dělnickou třídou celkem dost kamarádů.

Jestli jsem si spletl instituce jako je Velká fašistická rada a Národní rada korporací je klidně možné (hledat to nebudu), ale popravdě v tom nevidím takový problém – protože v reálu stejně hlavní moc držel Mussolini. V roce 1922 je jmenován předsedou vlády, v roce 1924 prosazuje změnu volebního zákona (Acerbův zákon), který umožňuje, aby strana, která získá alespoň 25% hlasů, obdržela dvě třetiny mandátů (od roku 1934 ale stejně už žádné volby neporbíhají). Parlament tak zůstává (a nezaniká, jak píšeš ty), ale mění se. Od roku 1928 smí existovat jen jediná strana (PNF), přičemž jejím hlavním představitelem je právě Velká fašistická rada, resp. její hlava Mussolini. Parlament, resp. poslanecká sněmovna, pak přetrvává de facto až do roku 1943, ale od roku 1939 je přejmenován na Komoru svazků a korporací. Poslance ale navrhovaly 3 orgány – Velká fašistická rada, Národní rada PNF a Národní rada korporací – kterou ale plně ovládal Mussolini – stejně jako oba p

 
Ratata16
Ratata16 - 19.7.2011 2:34

Mrtvola: Já nevím jak ty, ale netrávím veškerý svůj čas ani u internetu ani u diskusí na něm. Takže reaguju jen někdy a jen když se mi chce a jen když má smysl něco říkat. Pokud si dotyčný mele svou i přes opakované prokazování nesmyslnosti toho co tvrdí, tak nemá smysl, abych plýtval časem.

Já ten článek od Klause četl a ano – minimálně v téhle věci je nedouk (je ekonomem, že). A pokud to byl až on, kdo tě navedl na to, že pro fašismus je korporativismus nějakým způsobem zajímavý, tak je to jen další důkaz tvého nedouctví, protože to je věc, která se – pokud vím – na VŠ standardně vyučuje.

Znovu se vrátím k tomu, co jsem psal – AFA se zajímá o současné projevy „fašismu“ tedy všech autoritářských ideologií. Historie fašismu tak pro ni logicky není klíčová. Na tom není nic těžkého k pochopení. A naopak – pokud současní neofašisté a neonacisté historii svých ideologií neznají, bylo by nelogické s ní nějak zásadně pracovat.

Vyčítal jsi článku, že mluví chybně o „Třetí pozici“. Ty jsi ale mluvil o ideologickém proudu, zatímco AFA o konkrétní organizaci (což bylo z textu zcela jasné). Pokud víš, že organizace s takovým jménem existovala, pak ti muselo být jasné, že AFA hovoří právě o ní.

Postupuješ chaoticky, kdy vyčítáš AFA něco, co nedělá, pak přejdeš k historii fašismu, ale ukazuješ jen výběrové zlomky pak opět nelogicky přecházíš k odborům. AFA na rozdíl od tebe postupuje logicky, kdy mluví o současném italském neofašismu, pak ukazuje na jeho kořeny a končí článek odkazem na české pokračovatele té současné italské neofašistické školy.

Popravdě nevím, které marxistické komouše a kterou marxistickou AFA máš na mysli. Navíc ani demonstrace odborů není snahou o prosazení korporativismu. Je maximálně snahou – a i to je diskutabilní – o větší vliv odborů na tvorbu hospodářské politiky, což jsi ale sám označil za legitimní (v podobě demonstrací za lepší platy, což není nic jiného, než snaha o zasahování do hospodářské politiky). To je tvoje chybná, resp. manipulativní snaha, kdy jeden krok vydáváš za dokonaný přechod.

Karel Marx samozřejmě nebyl „antifák“, protože v jeho době ještě ani žádný fašismus neexistoval smajlik - 10 Navíc fašisté Marxe nenáviděli, takže n

 
Ratata16
Ratata16 - 19.7.2011 2:31

Medvěd: To se bavíme pořád o tomtéž – to že ti lidé s AFA souhlasí z nich nedělá AFA. AFA je organizace (dáli se něco podobného o skupině anarchistů tvrdit), takže ji můžeš soudit podle aktivit a názorů jejích členů, ale ne podle toho, co si o ní myslí lidé, kteří sami v AFA nejsou.
Proč to udělali? Podle mne proto, aby mohli pokračovat v aktivitách, které běželi před tím na Miladě, dílem proto, aby měli kde žít. Pokud vím, tak ne všichni měli „bohaté rodiče“ a kde bydlet.
Co znamená „solidně se vést na kapitalismu“? Já znám pár lidí, kteří mají víc peněz, než je průměr, ale mají to za to, že dřou mnohem víc než ostatní. Jsou při tom „vykořisťováni“ úplně stejně jako ti ostatní a sami se při tom na tomto kořistění nijak nepodílejí – nejsou sami kapitalisty, jsou jen zaměstnanci, stejně jako dělník ve fabrice. To je podle tebe špatně? Já bych tu tvojí poznámku chápal tehdy, kdyby dotyčný byl sám kapitalista a měl dílnu, kde by dřel bez nože pár Ukrajinců a pak šel řvát hesla proti kapitalismu. Ale popravdě o takových lidech fakt nevím.
Poukazoval jsem na to, že si kritizoval lidi, co nevydělávají nic a pak jsi kritizoval lidi, kteří vydělávají málo. Mně to přijde jako protimluv. Jediná cesta, jak se nepodílet na kapitalismu je totiž přesně tohle – žít ve squatu, nepracovat a žebrat nebo vybírat popelnice. Takové lidi jsi označil za socky. Takže logicky by ti lidé, kteří se snaží, pracují a vydělávají hodně měli být sympatičtí. Ale nebyli. Proto jsem poukazoval na tenhle rozpor.
Jmenovat nikoho nemusíš, ale šlo mi o to, že tohle nekonkrétní však ty víš“ vlastně vůbec nemusí být pravdivé. Asi tak, jako když Mrtvola tvrdil, že Slačálek je zakladatel a vůdce AFA – což je nesmysl.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.7.2011 21:12

Dočetl jsem se přitom o ještě zajímavějším osudu. Margarete-Bubet-Neumann byla vdaná za jednoho z vůdců Komunistické strany Německa. Když se dostal Hitler k moci, tak emigrovali do SSSR, ale její manžel byl za pár let popraven během nějakých Stalinových čistek a ona o rok později skončila v koncentráku. Vzhledem k tomu, že to bylo ještě v dobách, kdy byli Hitler se Stalinem velcí kamarádi a budovali spolu každý ten správný socialismus, tak se Stalin rozhodl, že vydá do německa všechny německé komouše, kterří žili v exilu v SSSR. No a tak byla milá Margareta předána gestapu a putovala z komunistického lágru přímo do koncentráku národně-socialistického v Ravensbrucku. Tam se dokonce zkamarádila s novinářkou Milenou Jasenskou, což byla družka France Kafky.

S blížící se Rudou armádou dozorci z tábora propustili hodně vězňů a Margerite doputovala pěšky německem až k rodičům do Bavorska. Všechno to přežila a po válce se stala prvním seriózním svědkem o tom, že v SSSR existují koncentrační tábory. Ty vole, to byla fakt hustá doba.....

 
Karlos
Karlos - 18.7.2011 17:49

Lord.Alex: "hehe myslim, že je to už minimálně potřetí co si karlos sype popel na hlavu, ale hlavně že rejem že...:) No nic."

Hele, Alexi, copak máš za problém? Neříkal jsi snad, ať si tě nevšímám? Neříkal jsi snad, že se vyjadřuješ už jen k hudebním věcem? Pročpak se toho sám nedržíš?

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-129