Rozhovor: Thalidomide (hardcore punk - Praha)

Rozhovor: Thalidomide (hardcore punk - Praha)

Čau Thalidomide, 4.5 budete mít v XT3 v Praze první letošní hraní. Změnilo se u vás něco od hraní posledního ?
Ano, po vzájemné dohodě a v rámci dobrých vztahů budoucích, opustil Thalidomide baskytarista Dale K. Nixon. V klubu XT3 mi tedy ke zpěvu přibude ještě tento post, nicméně 'konkurs' na baskytaru (pro případné zájemce) nadále probíhá.

Co váš nový song "Vše, Co Chtěli Rocker A Ozbrojená Opice Vědět, Ale Přirozeně Se Na To Báli Zeptat" . Nejmenoval se náhodou předtím Václav Klaun?
Ten dlouhý název byl a je jediný platný. Citace z refrénu unikla na internet, jak to tak bývá, omylem. Byla to i naše chyba. Je to věc, kterou jsme natočili exkluzivně pro kompilaci na podporu aktivit kolem rakovnické scény.
Znáte klub XT3, kde budete v pátek hrát? Jedná se asi o jediný klub v ČR do zatáčky...
Známe. Měli jsme už tu čest hrát tak trochu za roh..
Píšete, že máte rádi Dead Kennedys, Hüsker Dü a podobnou sortu kapel. S prvními jmenovanými jste dokonce několik zpět měli hrát v Praze. Jaký to bylo se setkat s lidmi, co váš styl formovali? Dali jste pivko nebo nebyla řeč?
Ano, vždy když ve zkušebně koukám na plakát na tenhle koncert, tak si s nadsázkou říkám že historie se neptá a vidíš - ty ses zeptal. Pravda je taková, že fakticky jsme na tý akci s Dead Kennedys ve finále z personálních důvodů nezahráli, tudíž jsme vlastně ani neměli přístup do backstage. Znáš to ale, všechno zlý...možná bysme se v tý době s nima i lehce nepohodli, poněvadž jsme v kapele všichni spíše biafristi.
.. a co česká scéna hlásící se k podobným kapelám? Jako třeba HNF nebo
 Telex? Posloucháte ?

To je na delší debatu, pomalu akademického rázu, nicméně ano, posloucháme, a v dobovém kontextu dokonce respektujeme.
 
Prý jste v roce 1993 vznikli jako power pop kapela. Co vás vedlo zrovna takovou cestou? Čím to, že jste se pak překlonili k hardcore punku?
Tak to je jen další z našich oblíbených odkazů a mystifikací, vázající se tentokrát k začátkům našich velkých oblíbenců DESCENDENTS. Byl to z naší strany svýho času jen takovej nerd-joke. My jsme se doufám k ničemu překláňet nemuseli.
 
Znáte Tomorrow We Hunt , se kterými teď budete na Riot Festu hrát? Nebo nějaké jiné hardcore punk kapely z Balkánu? Jaké jsou vaše zkušenosti se zahraničím?
Zatím je neznáme, ale o to víc se na ně těšíme. Ano, pár balkánských smeček jsme zaznamenali, za všechny lze jmenovat třeba ANTI-OTPAD a vůbec celá ta scéna v Pule. Všude je tolik zajímavejch aktivit a proto do zahraničí jezdíme hrát velmi rádi. Zatím nejzásadnější bylo asi naše evropské Virtual Punk tour v roce 1998, kde jsme doprovázeli kapelu THE TONE, což byl takovej allstar band složenej z muzikantů z různejch slavnejch anglickejch anarcho kapel.

A poslední otázka snad aktuální vzhledem k dění v Čechách posledních dní - patří do hudby politika? Nebo by kapely měly hrát hlavně pro zábavu a v klídku neřešit, co se děje ve společnosti? 
Důležitá otázka, bohužel nad rámec rozsahu tohoto minirozhovoru. Tak jen velmi stručně. Každý poctivý a talentovaný umění je, nebo by mělo být, politikum. Jak z objektivního hlediska, tak z hlediska vztahu duše versus svět kolem. Politika je nedělitelnou součástí kolotoče zvanýho hardcorepunk, ovšemže aspekt zábavy nevyjímaje. Skupiny věnující se zábavě a image výhradně, nejsou předmětem našeho zájmu, ba naopak.

Dík a čau!
Thalidomide - http://bandzone.cz/thalidomide
NOVÁ DESKA K POSLECHU - http://thalidomide.bandcamp.com


Rio+ fest 4.5 2012 Praha klub XT3 - Rokycanova 29 - Žižkov TOMORROW WE HUNT (hardcore - Chorvatsko)
Thalidomide (hardcore punk - Praha)
Propaganda (crust punx - Sázava)
Break The Rules (youngblood metalcore - PRVNÍ KONCERT
více info ZDE : http://www.facebook.com/events/259334580829725/


1.5.2012   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 3   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,1
PUNK 1,1
 

Diskuse ke článku - Rozhovor: Thalidomide (hardcore punk - Praha)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Karlos
Karlos - 2.5.2012 7:56

Mně se taky moc líbí - když jsem objevil ten vinyl, byla to pro mne senzacesmajlik - 5

 
Medvěd!
Medvěd! - 1.5.2012 21:52

Pro mě né,ale hrajou velice slušně!smajlik - 10

 
punkiesak
punkiesak - 1.5.2012 19:32

pro mě v současnosti asi nejlepší česká hc-punková kapela, ten vinyl co vydali je majstrštyk! smajlik - 10