Rozhovor s Mafunou

Rozhovor s MafunouAhoj Pavle, na začátek se tě zeptám na zcela aktuální dění, sleduješ vůbec zprávy, co se děje ve světě, nebo si zaneprázdněn moc přípravama na další sezonu? Co třeba ty jako fanda Slavie říkáš na události při poháru?

Mafuna: No jasně že sleduju. A moje odpověď: Na hrubej pytel, hrubá záplata. Když ty lidi pak vidějí, že se s nima voře, tak prostě dojde trpělivost. Jinak jsem samozřejmě zaregistroval i ostatní věci všedních dní, jako ulovení pan Bin Ladina, Věci veřejné a tak. Ale jelikož k těmto věcím nemám nijak určitý vztah, tak nevím….

Ty jsi pro většinu lidí asi znám nejvíc jako manažer a Láďa Ramone Mafuna od Tří sester, pověz nám jak ses k souboru vlastně dostal? Pokud se nepletu a je pravda co se píše na tvém profilu, někdy od čtyřiadvaceti jsi jejich součástí, jak se tak mladej kluk dostane do pozice manažera Sester? Nebo původní tvá činnost byla jiná?

Mafuna: Původně jsem se staral pouze o merchandising, postupně jsem těch úkolů přibíral víc a víc a nejednou to tam bylo.

Jaká je tedy tvá denní náplň práce? Předpokládám hlavně přes den, večery v hostinci jsou jasná věc:=) Umim si představit, že hodně lidí za tim vidí jen peníze a žádnou práci, ono to asi ale bude krapet jinak že…?

Mafuna: Je to asi jako v každý jiný práci, cca 8 – 10 hodin denně v kanceláři a o víkendech koncerty. Nevýhoda je, že se v létě nedostaneš na dovolenou, výhoda je, že se dostaneš na spoustu fesťáků a koncertů.

Je dnes těžší domlouvat štace než před deseti lety?

Mafuna: V dnešní době trochu jo, protože na lidi dolehl duch krize (o který si mylím, že je to jen výplod bujné fantazie ekonomů), takže i pořadatele se někdy bojí jít do rizika koncertu, ale tohle není ani tak problém Sester, to je všude.

Před několika lety se uskutečnilo první opravdu velké halové turné s Divokym Billem a hned se objevovali názory, že „už to nebude co to bejvalo“ a že je stejně otázka času, než se Sestry uchýlí pouze k několika halovým koncertům ročně. To se ale neděje. Přesto, nenapadla vás i tahle možnost?

Mafuna: To asi napadne každou kapelu před kterou se reálně zjeví tahle možnost, ale Sestry se rozhodli pro jinou možnost, byla to dobrá volba,.

Pořád jsou tedy Sestersky zajímavé štace ve vesničkách alá Kovářov? Sám jsem tam na vás prvně byl cca před 13 lety a už tehdy bylo prakticky vyprodáno…

Mafuna: Tak zrovna Kovářov patří mezi naše velmi oblíbené štace. Po koncertě je většinou i diskotéka kdy hromadně tančíme a přitom se pěkně zpijeme….

Jsou nějaké speciální požadavky pro koncert Tří sester v současnosti? Krom samozřejmě plné lednice:=)

Mafuna: Kromě kapacity místa (min 800 lidí) tam žádná lahůdka není. Že bychom třeba trvali na modře vymalovaný šatně tak to ne….

V létě proběhne také tradiční Gambrinus Tour s neméně tradičními hosty, bude letos něco speciálního pro turné? Neuvažovali jste např.o obměně hostujicích kapel?

Mafuna: Nějaký novinky tam budou, ale to bych nechal jako překvapení, tedy kromě Fakánkova kostýmu „Pivního velekněze“ což už je venku. O obmněně kapel jsme neuvažovali, je nám takhle spolu hezky!

Sestry jsou již několik let známé, že festivaly jako takové moc nehrají, hrají v létě své tour a pak většinou vystupují jen na festivalech se kterými jsou tak nějak provázaný. Proč tento model?

Mafuna: Protože na svým tour si můžeme všechno udělat k obrazu svýmu a na fesťácích jsme pak i vzácnější!

Loňský rok završil famozní koncert v Tesla Aréně, předpokládám, že i na letošek se plánuje nějaká monstr akce, už ted nám můžeš prozradit oč asi půjde?

Mafuna: Letos vánoční koncert nechystáme v žádné hale, ale bude se jednat o dva klubové koncerty! My to takhle pěkně střídámeJ

Ty jako manažer máš na starosti i festival Barvy léta, který se tradičně koná v Praze a Poděbradech, vloni sme mohli na akci vidět i legendy punku UK Subs a Vibrators. Chystá se nějaký speciální host i pro letošek? Všiml sem si, že na webu festivalu je ještě volné místečko…

Mafuna: Volné místo na fesťáku jsme nechali pro takovou soutěž s portálem Bandzone, ze které jsme zrovna dnes vybrali skupinu JZD. V podobném trendu bychom chtěli pokračovat

Jak je v dnešní době z tvého pohledu složité dělat fungující festival s kvalitním lineupem? Mnoho organizátorů si stěžuje, že akcí je příliš a vzájemně si konkurují a festivaly nevydělávají. Co vaše akce, Barvy, Keltská Noc, OldPunxFest?

Mafuna: Tak akcí hodně je, to je ale výzva uddělat to tak pěkně aby na tu tvojí přišli. My se budeme snažit!

Letos mj.na OldPunxfestu nevystupujete, proč to?

Mafuna: Protože na Točníku budeme mít samostatný koncert v září a to už by se tlouklo.

Jistě i ty se setkáváš s názory některých moudrých hlav, že „co maj Tři sestry společné s punkem“ co bys řekl takovým lidem?

Mafuna: Je to jejich názor a já jim ho brát nebudu. My si o tom taky myslíme svoje.:)

Chodíš ještě na koncerty i mimo své hraní? Na čem jsi naposledy byl jako běžný návštěvník?

Mafuna: Z cizích na Dropkick Murphys a z našich kapel asi na Slut a Michaels Uncle, což jsou kapely který mě z českejch společně s P.S. baví teď asi nejvíc. Ale jinak se návštěvě koncertů vyhejbám co to jen jde!!!

Je nějaká tvá vysněná kapela, kterou bys rád viděl na své akci? Se kterou by sis chtěl třeba zahrát?

Mafuna: Jo, jsou dvě: Cock Sparrer a Joy Division. U první mám ještě šanci to dát u tý druhý už bohužel ne…..

Ok, přeji ti hodně zdaru a úspěchu a díky za rozhovor!

Lord.Alex


18.5.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - Rozhovor s Mafunou

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd
Medvěd - 19.5.2011 8:19

smajlik - 5