Na otázky PUNK.CZ odpovídá MARTIN ŠVEC

Na otázky PUNK.CZ odpovídá MARTIN ŠVECLord.Alex: Ahoj Martine! Máme po Vánocích a Novém roce, pověz, byl jsi hodný a dostal od Ježíška nějaké dárečky? A co předsevzetí na Nový rok, padlo?

MARTIN: Ahoj, hodný jsem samozřejmě byl,takže jsem dostal dárků dost. Největší až na Silvestra,to mě Ježíšek strčil z podia,narazil pánev,zlomil mi žebro a postaral se o příjemných čtrnáct dní nového roku v domácím klidu. Předsevzetí tak bylo jedno,snažit se nesmrkat, nekýchnout a pokud možno nehýbat se.

Lord.Alex: Pro většinu čtenářů našeho webu si hlavně známej díky působení v Plexis. Pověz nám jaké to je hrát v dost možná největší české punk.legendě? Bereš to tak, nebo nerozlišuješ kde zrovna sedíš za škopkama?

MARTIN: Samozřejmě, že než jsem začal s Plexis v 95 roce hrát, tak jsem Plexis znal a poslouchal,takže jsem byl šťastnej, že můžu být součástí týhle kapely, nehledě na to že v 91 roce jsem se naučil Bary a představoval si, jak to někdy budu hrát před "tisícema lidí". Hraju co mě baví, takže fajn.

Lord.Alex: Ptám se na to, že zároven hraješ i v kapele Egotrip, což je zas jinej styl muziky a hrával si i s Apple juice. Každá kapela hraje jiné pojetí muziky, si docela všestranej:=)

MARTIN: No všestranej... Zjednodušeně řečeno mě baví bubnovat kromě kvapíku taky něco pomalejšího, kde mám čas se napřáhnout a říznout do toho. Vyrůstal jsem na metalu, punku,rocku,t akže mě to baví hrát všechno no.

Lord.Alex. Co posloucháš teda nejradši doma za muziku? Si spíše punker, nebo metalista, nebo čistokrevný rocker?

MARTIN: Copak jsem nějakej pes čoveče??? Mám rád rock'n'roll, to je celý . Na stylu mi nezáleží, když si pustíš Ramones a vedle toho Slayer, tak punk uslyšíš u těch kapel obou. Jde o tu nekompromisnost a přímočarost. Muzika má lidi spojovat. Když se někdo ptá metalový kapely ve světě na kapely, který je hudebně ovlivnili, tak kromě Black Sabath, Rush, Kiss atd. jmenujou Dead Kennedys, Exploited, Circle Jerks, Black Flag atd. Naproti tomu se pak dozvíš, že Nirvana poslouchala na šňůře v dodávce Celtic Frost a nejoblíbenější kapela Kurta Cobaina byli Iron Maiden. Takže mám rád rockovou muziku všech odnoží a škatulek.

Lord.Alex. Šel bys radši na Motorhead nebo na Sex Pistols?

MARTIN: Na Motorhead jsem už byl třikrát, takže na Sex Pistols.

martn švec na pod parou 2010

 

Lord.Alex: Vraťme se teď na chvilku k Plexis, pokud mám správné info, konečně by už měla bejt nová deska…Co nám k tomu povíš? Je to pravda? Chystá se nahrávání?

JMARTIN. Je to tak. V březnu jdeme do studia. Chtěli bychom nahrát 13 nebo 14 nových písniček, většinu už máme hotových. Bohužel Petrovo a i můj úraz na měsíc a půl znemožnilo zkoušet,ale aspoň jsme si odpočinuli. Za sebe můžu říct, že z nových pecek mám hodně dobrej pocit, snad se to vyvede. Bude se jednat o asi to nejrychlejší a nejtvrdší co Plexis nahráli. Neni se co divit, samý zlámaný kosti...

Lord.Alex: Na koncertech už bylo možné slyšet několik dosud nehraných písniček, budou součástí nové desky?

MARTIN: Jasně, z deseti zatím hotovejch jsme na podzim čtyři měli v playlistu.

Lord.Alex: Co bys nám ještě k desce řekl, nač se maj fanoušci těšit? Nebude to tentokrát žádný stylový skok jako v ranném období Plexis že ne?:=)

MARTIN: Jak jsem už řekl, bude to diktát. Na stylový skoky už jsme starý, to mohl dělat Petr zamlada:) Hlavně,aby to už bylo, 11 let je přeci jen dlouhá doba mezi deskama.

Lord.Alex. Jaký máš ty názor na alba White Killer a III? Vim, že Hošek s tím nechce mít moc společného, ale co tvůj názor? Hrál bys songy z těch alb i na koncertech?

MARTIN: Nevím,myslím že verze, v jakých jsou ty songy na deskách nahraný, by se k nám dneska asi nehodily a měnit nějak aranže je nesmysl. Takže Déšť už asi hrát nebudem nikdy... Ale mě se ty desky celkem líběj, White killera jsem si dokonce koupil kazetu čoveče!Trojka měla zase skvělej zvuk, dvě tři písničky jsou z ní podle mě taky moc povedený. Když to v tý době kluci tak cítili, tak je to v pořádku.

Lord.Alex: Je o tobě samozřejmě známo, že jsi výborný bubeník a za vzor jsi měl výborného Klauda Kryšpína. Který bubeník se ti líbí v současné muzice? Přece jen, přijde mi, že vy bicmeni jste tou nevděčnou součástí kapely, jste tam vzadu chudáci….:-(

MARTIN: Copak, že jsou vzadu, ale co musíš tahat sebou věcí, to je teprv humus! A zatimco po hraní už ostatní pijou v klídku pivo a diskutujou s cigaretkou v hubě, tak já lezu po čtyřech, kape mi pot z rypáku a balím stojany do pytle... Ale jinak je to super, to víš. Oblíbených bubeníků mám hodně, ale nejvíc mě momentálně baví Morgan Rose ze Sevendust a Shannon Larkin, bubnuje v Godsmack, ale hrál v Amen, Ugly Kid Joe atd. Typickej příklad toho o čem jsem mluvil předtím. Starej punker v hard rockový kapele, váží asi 20 kilo, ale dává to jako blázen.

Lord.Alex: Co říkáš na Chada Smitha z RHCP? Podle mnohých expertů nejlepšího rockového bubeníka v live produkci a neoficiálního mistra světa v počtu úderů za minutu…

MARTIN: Toho mám rád, ten se furt usmívá a je výbornej týpek, má na internetu bubenickou tv, kam si zve hosty a tak.. Chad se jmenuje se druhým jménem Gaylord, divný jméno co?

Lord.Alex: Chada a další hvězdy muzika uživí, česká hvězda ale asi musí pracovat i jinak že? Co ty vůbec děláš v „civilu“ ?

MARTIN: No do práce chodim, dělám ve skladu se skateovýma hadrama. Po práci chodim cvičit na bubny a o víkendu většinou hrajem. Takže se nenudim.

Lord.Alex: V roce 2009 sis zahrál jednu písničku s The Exploited na Antifestu, jak k tomu vůbec došlo?

MARTIN: No náš zpěvák z Egotrip Jirka jim dělá v Čechách koncerty, tak nás napadlo, jestli bych si s nima nemoh zahrát jednu písničku. Wattie souhlasil, měl jsem si vybrat kterou. Chtěl jsem Beat The Bastards kterou mám nejradši. Na Antifestu jsme s Plexis hráli v pátek, Exploited v sobotu večer, takže jsme si na sobotu s přítelkyní vyjeli do Krkonoš na výlet, během kterýho mi Jirka volal, že Beat The Bastards prej hrát nemůžu, abych se naučil You're fucking Bastard. Takže jsem si přes mobil narychlo stáhnul tuhle a v lese na pařezu jsem se jí na hubu učil . Když jsme přijeli zpátky na Antifest, tak mi Wattie sdělil, že takhle bez zkoušky to nemá smysl. Už jsem se s tím smířil, že to bohužel nevyjde, ale mezi přídavkama mě najednou vytáhli nahoru a bylo to. Byl to zážitek. Kdyby mi někdo tohle řekl před dvaceti rokama, když si brácha koupil desku The Massacre a já si jí furt pouštěl, tak bych nevěřil. No nevěřil čoveče, věříš?

Lord.Alex: Lord.Alex: Jak by vypadala ideální kapela se kterou bys chtěl zahrát koncert?

MARTIN: Billy Idol zpěv, James Hetfield a Johnny Ramone kytary, basa Lemmy Kilmister

Lord.Alex: Lord.Alex: O tobě také vim, žes hrál několik koncertů se zlomenou rukou, nějak si neumim reálně představit jak to fungovalo, poodhal své čáry máry:=)

MARTIN: No moc to dobrý nebylo, hrál jsem to jednou rukou tak nejjednodušejc co to šlo. Nechtěli jsme ty hraní rušit, tak jsem to takhle odšmrdlal. A když se našel nějakej dobrovolník, tak mi cinkal hihatku...

martin švec

Lord.Alex:  V současné době jste v Plexis taková malá parta zlomenin, ty žebro, Mucho noha, tohle je teď „in“ ? :=) Je vyhlášená koncertní pauza na leden, stále to platí?

MARTIN: Leden jsme museli celej zrušit, protože Petr na tom byl opravdu špatně, tu nohu měl úplně na hadry a 6 týdnů bez došlápnutí, to by se nedalo. Takže od února snad bude vše podle plánu a na jaře bychom měli bejt s novou deskou ve formě. A Petr 4. února slaví narozeniny v Crossu v Praze, kde kromě Plexis budou i SPS, tak nás můžou přijít lidi podpořit a zakalit si.

Lord.Alex:  Samozřejmě ale přeji brzké uzdravení! Ale tak mě napadá jiná otázka, neublížili jste si někdy už v kapele skrz vaší společnou vášen? Samozřejmě mluvim o fotbalu! Vim, že ty jsi zarytý fanda Sparty, zatímco Mucho je Slávista:=)

MARTIN. No v minulosti se už párkrát schylovalo k fyzickému incidentu, tak máme takovou dohodu, že se prostě o tomhle tématu nebavíme. Někdy jsme se opravdu hádali jako psi. Teď sem tam zvýšíme hlas, ale už to zdaleka není co to bývalo. Dušan by mohl vyprávět...

Lord.Alex:  Ale nemyslíš si, že by hoši z Letný mohli snad vyřadit Liverpool že ne?

MARTIN: No uvidíme, na zápas se těším, doufám že nebude mrznout.

Lord.Alex: Ok, díky ti za rozhovor a přeji mnoho zdaru a už žádné lámání kostí!

MARTIN: Taky děkuju, hodně štěstí a hlavně zdraví!

Lord.Alex


15.1.2011   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 70   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Na otázky PUNK.CZ odpovídá MARTIN ŠVEC

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.1.2011 10:12

Nechám pankáčům radši

 
Medvěd
Medvěd - 22.1.2011 6:08

Lord.Alex: A že mu ho nevykouříš Alexi ???smajlik - 1smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.1.2011 1:07

jj jako ty čumčkusmajlik - 5

 
Berny
Berny - 21.1.2011 17:15

solidní

 
Berny
Berny - 21.1.2011 17:14

seru smíchy, prej náctiletej, ty seš fakt soliní pičasmajlik - 5smajlik - 14

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 20.1.2011 12:15

smajlik - 16

 
Medvěd
Medvěd - 20.1.2011 6:15

Berny: Jakej on je Pražák vole ? :-) To je Slovenská naplavenina,co se na Praze jen přiživuje :-) ..."čumáčku" - hm,taky dobrý...koukám,že tady se nám v pár diskuzích "spolutvůrce" webu decentně vybarvuje :-))))) rasista,xenofob a ještě k tomu bukvice.To je mi ale kombinace - Slávisti no..... :-))) "máš babu" ...tady už je to "o prdel" :-)))))

Jen by mě docela zajímalo,co na to Mucho,že chodí k Sudům chlastat s takovýmhle "paskvilem" ???

Jinak pro mě je třeba legenda Malomocnost Prázdnoty a to třeba "jen" proto,že vydala desku,která lidi obrovsky oslovila a kapela je i po ukončení činnosti pořád žádaná a dopadlo to tak,že zase hrají,paráda!To samé si myslím třeba o kapele TELEX nebo FPB.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 19.1.2011 23:03

krishiczka:já chtěl s Muchem, ale po nehodě to šlo těžko a s Martasem sme se domluvili místo hádání o fotbalu radši na nečem užitečném:=)
Legenda samozřejmě jsou, ví každej s nadhledem.See ya inc Cross

berny:čumáčku odpovim ti teda, ano nemám rád ostraváky a nestydim se za to a proč je moje věc, co je jim do mě? nic, nemusíme bejt hipíci a mít se rádi:=)
A s tebou jako s náctiletym děckem co se mě trapně snažil "shodit" kecama "máš babu?" se fakt nebudu bavit:=) až přijdeš s rozunym argumentem proč nejsou Plexis legenda, napiš. ale tyhle osobní nesmysli nebudu řešit s nikym páč to je uroven učnáku

 
krishniczka
krishniczka - 19.1.2011 15:32

díky Alexi za rozhovor, sám jsem se chystal k jednomu novoročnímu s Dušanem, ale někde sem zašantročil otázky a pak na to zapomněl :-)

k diskusi se vyjadřovat nebudu, teda až na jedno - pro mě Plexis legenda jsou, ať si říká, kdo chce co chce - a byli by i kdybych jim nedělal webovky...

 
Berny
Berny - 19.1.2011 12:33

nic jinýho sem ani nečekal: nebudu odpovídat, o tom se nebudu bavit... Tak když se chceš bavit o muzice, tak tu ostatní neurážej a neodsuzuj, mám na mysli především AGRESIVNÍ, HLOUPÝ a NESNÁŠENLIVÝ řeči na lidi bydlící v jiné části země než ty, to už sem tu viděl několikrát a je to tak krátkozraký, že se můžu jenom smát, nadáváš nalidi, co jsou z Moravy, ale podívej se, jakej děláš ty ostatním obrázek o Pražácích-nenávist, omezenost, zahleděnost do sebe, arogance. To by mě zajímalo, co říkáš na to, kolik je v praze černochů a žlutejch, ty rasisto.
PS:odpověď ani nečekám, srab jako ty, nedokáže ani rozumě odpovědět.

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70