STEVIE KLASSON, rozhovor

STEVIE KLASSON, rozhovor

Stevie Klasson se narodil v roce 1968 v Södertälje ve Švédsku. Ve svých 13 letech začal hrát v různých punkových kapelách. Mládí strávil v kapelách jako Linus & the Loosers, Fridays Angels, Neon Leon and Intergalagtic Overguist.

V roce 1987 se seznámil s Johnny Thundersem, který ho vzal pod svá křídla. S Johnnym spolupracoval až do jeho smrti (1991). Většinu času tehdy trávil na cestách po Severní Americe nebo se flákal po New Yorku. Po Johnnyho smrti, ale New York ztratil své kouzlo, a tak se Stevie odstěhoval do Londýna, kde psal písně s Patti Paladin. V roce 1999 se vrátil do Švédska. V té době hrál se spousty hudebníky jako např. Diamond Dogs, Hanoi Rocks nebo třeba Conny Bloom´s Groovies Inc.


Před dvěma léty vydal vynikající album Don´t Shoot the Messenger, na kterém mu hostovali borci jako Glen Matlock (Sex Pistols), Charlie Harper (U.K. Subs) nebo třeba Vigilante Calstroem (Hives), se kterým vlastní obchod s vintage kytarama ve Stockholmu. Kromě vedení obchodu dál koncertuje a připravuje novou desku.1) Ahoj Stevie, jaké bylo turné po Španelsku, které jsi nedávno odjel?


Skvělé! Španelé milujou rock & roll!


2) Na posledním albu Don´t Shoot the Messenger máš spousty skvělých hostů jako Patti Palladin, Vigilante Calstroem (Hives) nebo Glen Matlock ze Sex Pistols, proč sis vybral zrovna je a jaká s nima byla spolupráce?


Prostě se to tak stalo:) Všichni jsme jedna velká rodina...Patti hostuje v písních, které jsme napsali spolu. Miluju ji...the hippest bitch in the universe!


3) Don´t Shoot the Messenger zní svěže, nově a přitom mi připomíná věci jako Exile on main street od Rolling Stones. Je to po dlouhé době nové album, které zní jako ze starých dob, což je vážně skvělé. Jsi s ním osobně spokojen?


Já nejsem nikdy hudebně úplne spokojen. Ale to je na hudbě skvělé, že se můžeš pořád posunout o krok dál.


4) Vešel jsi ve známost hlavně tím, že jsi hrál s Johnny Thundersem v jeho poslední sestavě the Oddballs. Jak jste se s Johnnym seznámili a jaké na něho máš vzpomínky?


Seznámili jsme se přes Neona Leona v 80. letech. Jó na Johnnyho mám jen hezké vzpomínky. Johnny byl něco jako můj nelepší přítel a velký brácha (ochránce) v jedné osobě.


5) Poprvé jsem tě viděl ve filmu What About Me, kde jsi měl krátkou roli na začátku filmu, co si o tom filmu myslíš?


Ten film mě vždycky rozseká (pozn. autora - rozesměje)....Vidět Jerry Nolana, jak ho sejme Steven Hoda a chlápci z Brooklynu, úžasné. Nebo Patti Palladin v roli kartářky je taky moc dobrá!


6) Do České republiky teď často jezdívá hrát Adam Bomb, občas o tobě vypráví, pamatuješ si na něho? Myslím, že jste spolu hrávali, ne?


Myslel jsem, že už vybouchnul!?


7) Jaká byla tvá spolupráce s Hanoi Rocks a co říkáš na to, že už skončili?


Bylo to skvělé! Že už skončili? Myslím, že Mike a Andy jdou každý jiným hudebním směrem. Tohle jim asi víc vyhovuje a budou tak dělat lepší muziku.


8) Už 10 let žiješ zase ve Švédsku, sleduješ tamější scénu? Co si myslíš o kapelách jako Hardcore Superstar, Crashdiet, Backyard Babies atd.?


Rozhodně je tady hodně skvělých kapel ve Švédsku. Přesto mi celkem chybí Hellacopters.


9) Ve Stockholmu vedeš jeden z nejlepších obchodů s vintage kytarama, máš ještě nějaké jiné záliby kromě muziky?


Kromě muziky jsou moji velkou zálibou akvária. Mám 15 akvárek vzadu v mém obchodě, chovám v nich jihoamerické sumce.


10) Jaké máš plány do budoucna, chystáš zase něco natočit nebo jen tak koncertovat?


Zrovna teď nahrávám nový materiál. Předpokládám, že věci na nové album budou hotové někdy v září. No a vyjde to pak asi na jaře. A taky teď píšu knihu s krátkými historkami, nazvanou Black Weeds - rock n´roll tales from a crocked highway.


11) Díky moc za interview! Chceš něco vzkázat čtenářům?


STAY LUCKY AND BE HAPPY!!!Rudee


28.6.2010   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - STEVIE KLASSON, rozhovor

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.